به دام افتادن متخلفان زنده گیر پرندگان شکاری در شهرستان خرامه

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خرامه از دستگیری متخلف زنده گیری پرندگان شکاری در شهرستان خرامه، خبر داد و گفت: فرد متخلف درحالی که در کومه مخصوص مخفی و قصد شکار پرندگان شکاری داشت دستگیر شد و تعداد دو فرد قمری به همراه دو رشته تور زنده گیری و سایر ادوات مربوطه از وی کشف و ضبط شد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر به دام افتادن متخلفان زنده گیر پرندگان شکاری در شهرستان خرامه

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، لیلا نبی زاده با تشریح اقدامات انجام شده افزود: این اقدام با همکاری یگان حفاظت شهرستان استهبان و طی هماهنگی و زیر نظر قرار دادن متخلفین و رصد رابطین آنها در شهرستانهای استهبان و خرامه انجام شد و در نهایت در اقدام و زمان مناسب، متخلف مذکور در اراضی کشاورزی حوالی شهرستان خرامه در حین ارتکاب جرم دستگیر شد.

لیلا نبی زاده در ادامه به برخی از تهدیدات پیرامون زنده گیری پرندگان با تور در مناطق اشاره کرد و خاطر نشان کرد: پرندگان در رأس یکی از هرم های غذایی چرخه طبیعت هستند، بدون دخالت انسان جمعیت برخی از حشرات مضر و جوندگان را تنظیم و از ازدیاد غیرقابل کنترل آنها جلوگیری می کنند و زنده گیری آنها باعث آسیب به چرخه طبیعت و انقراض نسل آنها می شود.

نبی زاده با بیان اینکه این شکارچیان با استفاده از گسترانیدن تور و تله اقدام به زنده‌گیری پرندگان می‌کنند، ادامه داد: این امر در حالی اتفاق می‌افتد که ساعت بیولوژیکی پرندگان با انسان متفاوت و پیشتاز است، انواع وحوش اقدام به گره‌بندی تخم در بدن خود و نهایتا لانه گزینی می‌کنند و زنده گیری آنان به چرخه زیستی آسیب می رساند.

این مسئول با تاکید بر عزم جدی محیط‌ زیست برای جلوگیری از شکار و صید غیرمجاز، تصریح کرد: به همین منظور گشت و کنترل ماموران محیط‌زیست در این فصل تشدید شده و محیط‌بانان و اعضای یگان حفاظت به صورت شبانه‌روزی در حال ماموریت هستند تا بتوانند از وقوع تخلفات زنده‌گیری و شکار جلوگیری کنند.

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

حسین براتی

حسین براتی

حسین براتی

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها

جمشید غضنفری

جمشید غضنفری

مشاور و فعال رسانه ای سازمان ها در استان های فارس و بوشهر