با همت اداره کل حفاظت محیط زیست فارس کلید خورد:

وبینار آموزشی، پیشگیری و کنترل آنفلوانزای فوق حاد پرندگان برگزار شد

وبینار آموزشی ، پیشگیری و کنترل آنفلوانزای فوق حاد پرندگان با مشارکت و همراهی اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس و با حضور کارشناسان و پژوهشگران از سراسر کشور در شیراز برگزار شد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر وبینار آموزشی، پیشگیری و کنترل آنفلوانزای فوق حاد پرندگان برگزار شد

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، نبی الله مرادی معاون محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس در این وبینار ضرورت برگزاری این نشست و وبینار را یاد آور شد و گفت: در سالهای پربارش هزاران پرنده مهاجر به استان فارس مهاجرت می کنند، محیط زیست در هر سال در فصل مهاجرت پرندگان اقدامات بازدارنده و کنترلی برای پایش آنفلوانزای حاد پرندگان انجام می دهد.

وی از همکاری و مشارکت موجود بین اداره کل دامپزشکی و محیط زیست خبر داد و گفت: بسیاری از اقدامات برای کنترل بیماری آنفلوانزای پرندگان انجام می شود، این اقدامات به ویژه در محل تالاب ها و دریاچه های استان پر رنگ است.

وی با بیان اینکه محیط زیست فارس با حساسیت و اهمیت دوچندان موضوع آنفلوآنزای پرندگان را دنبال می‌کند افزود: همه تمهیدات برای پیشگیری از بروز این بیماری در مناطق تالابی استان فارس به کار گرفته می‌شود.

جهانمیر جلالی رییس اداره بیماری های طیور اداره کل دامپزشکی استان فارس هم در این وبینار ضمن معرفی تیپ های مختلف ویروس انفلوانزا به میزان بیماریزایی این ویروس ها در جهان و ایران اشاره کرده وتازه های علمی دراین باره را بیان کرد.

وی همچنین بر لزوم پایش تالاب ها و اهمیت گزارش هر گونه تلفات حیات وحش اشاره کرد. او حفظ ایمنی فردی برای پیشگیری از انفلوانزا به ویژه برای محیط بانان که در تماس نزدیک با پرندگان هستتد را بسیار مهم دانست. در پایان به سوالات حاضرین در جلسه پاسخ داده شد.

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

حسین براتی

حسین براتی

حسین براتی

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها

جمشید غضنفری

جمشید غضنفری

مشاور و فعال رسانه ای سازمان ها در استان های فارس و بوشهر