بررسی دلایل وجود دود غلیظ در شهر مُهر

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مُهر با اشاره به موضوع دود غلیظ در این شهر گفت: طی تماس های تلفنی مکرر توسط شهروندان مبنی بر آلودگی نوعی دود در محیط شهر کارشناسان محیط زیست، شهرداری و آتش نشانی مهر رسیدگی به موضوع را در دستور کار قرار دادند.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر بررسی دلایل وجود دود غلیظ در شهر مُهر

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، علیرضا فرجی رئیس اداره حفاظت شهرستان مهر در ادامه افزود: ضمن تماس تلفنی با اعضای شورای شهر و گشت شهرداری شهر و محیط زیست جهت بازدید و مشخص نمودن عامل و علل آلودگی، مسوولان مرتبط عازم سطح شهر شدند و ضمن گشت در نقاط مختلف شهر در نهایت متوجه آتش سوزی بقایای کشاورزی درداخل یکی از باغ‌های حاشیه شهر شدند.

وی اضافه کرد: این آتش سوزی به دلایل نامعلوم رخ داده و چندین تن کاه و بقایای کشاورزی دچار آتش سوزی شده بود که به دلیل اهمیت موضوع برای خاموشی آتش اقدام شد و نیروهای زحمت کش آتش نشانی در محل حاضرشدند.

با همین هدف به منظور پیشگیری از عواقب بعدی موضوع به اطلاع دادستان شهرستان مهر رسید و مسوولان قضایی از آتش سوزی در باغ و موضوع آلودگی دود ایجادشده در محیط شهر آگاه شدند.

بر اساس گزارش های موجود، این آتش سوزی تا ساعت یک بامداد در شهر مهر ادامه داشت و در نهایت با تلاش نیروها مهار شد.

رئیس اداره حفاظت محیط شهرستان، مهر با تقدیر از نیروهای آتش نشانی در شهر مهر از همه کشاورزان و باغداران و بهره برداران کشاورزی خواست از هرگونه اقدامی شامل آتش سوزی ضایعات باغی و بقایای کشاورزی و استفاده از کود مرغی فراوری نشده که باعث آلودگی شدید هوا، خاک و آب های زیرزمینی می شود پرهیز کنند.

فرجی یادآور شد: اداره حفاظت محیط زیست حسب وظیفه ذاتی موظف است درصورت مشاهده به منظور پیشگیری از عواقب بعدی آن که در آینده متوجه جوامع خواهد شد، اقدام کنندگان آتش سوزی را شناسایی و برای مجازات به مراجع قانونی تحویل دهند.

اقدام های انجام شده از سوی محیط زیست شهرستان مهر با استقبال مردم فهیم و شورای شهر مهر همراه بود که رئیس اداره حفاظت محیط زیست در پایان از قدرشناسی صمیمانه مردم و اعضای شورا تشکر کرد.

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

حسین براتی

حسین براتی

حسین براتی

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها

جمشید غضنفری

جمشید غضنفری

مشاور و فعال رسانه ای سازمان ها در استان های فارس و بوشهر