تیمار دامپزشک محیط زیست شهرستان سرچهان برای عقاب طلایی با شاهپرهای بریده

یک فرد پرنده عقاب طلایی که شاه پرهای آن چیده شده و قادر به پرواز نبود توسط دوست داران محیط زیست بخش توجردی شهرستان سرچهان تحویل محیط زیست این شهرستان شد تا طی هماهنگی با دامپزشک محیط زیست شهرستان و تیمار و رسیدگی به وضعیت این عقاب برای رهایی در طبیعت آماده شود.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر تیمار دامپزشک محیط زیست شهرستان سرچهان برای عقاب طلایی با شاهپرهای بریده

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، محمد رضا میرسلیمانی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سرچهان با اشاره به اینکه عقاب طلایی از گونه پرندگان شکاری کمیاب در این شهرستان است از اقدام دوستداران محیط زیست قدردانی کرد.

وی افزود: عقاب طلایی در جامعه ما رو به انقراض است و احتمال از بین رفتن این پرنده‌ی باشکوه بسیار زیاد است از این رو این پرنده در فهرست پرندگان در معرض انقراض سازمان حفاظت محیط زیست قرار دارد و نگهداری از این جاندار جریمه‌های سنگینی در پی خواهد داشت. در سال‌های اخیر تعداد این پرندگان رو به کاهشر نهاده است.

میرسلیمانی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سرچهان اضافه کرد: دوستداران محیط زیست و شهروندان با مشاهده گونه های حیات وحش موضوع را به محیط زیست منطقه گزارش دهند تا طی فرایندی اصولی و کارشناسی نسبت به زنده گیری و رهایی این پرندگان در طبیعت زیر نظر دامپزشک اقدام شود.

وی افزود: شهرستان سرچهان از زیستگاه های اصلی عقاب طلایی است، عقاب طلایی یکی از قویترین و باشکوه‌ترین پرندگان شکاری در قاره‌ی آسیا و اروپا است. تصاویر این گونه‌ی باشکوه که همیشه نشانه شکوه و قدرت در ایران باستان بوده است را در نقش و نگار‌های باستانی ایران می‌توانید ببینید.

عقاب طلایی به دلیل ظاهر فوق العاده زیبایی که دارد بسیار شکار می‌شود و در ایران از گونه‌های تحت حمایت است که عمدتا در رشته کوه‌های البرز و زاگرس زندگی می‌کند. جالب است بدانید این گونه‌ی شگفت انگیز می‌تواند در حال پرواز تا ۳۲۰ کیلوتر در ساعت سرعت بگیرد.

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

حسین براتی

حسین براتی

حسین براتی

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها

جمشید غضنفری

جمشید غضنفری

مشاور و فعال رسانه ای سازمان ها در استان های فارس و بوشهر