شروع رایزنی محیط زیست شهرستان مرودشت برای حل مشکل صیادان بخش کامفیروز

با توجه به تقاضای تعاونی صیادان بخش کامفیروز نشستی با حضور نمایندگان این تعاونی و کارشناس دفتر نماینده شهرستان های مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی و مسوولان محیط زیست برگزار شد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر شروع رایزنی محیط زیست شهرستان مرودشت برای حل مشکل صیادان بخش کامفیروز

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، یوسف حسنی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مرودشت در حاشیه این نشست با اشاره به اینکه مشکلات این قشر مورد بررسی قرار خواهد گرفت، گفت: مشکلات تعاونی صیادان به اداره کل حفاظت محیط زیست فارس در شیراز منتقل شده و از طریق ادارات کل حفاظت محیط زیست، آب منطقه ای و شیلات موضوع پی گیری خواهد شد.

وی در عین حال بر لزوم حفاظت و نگهداری از ذخایر ماهی در دریاچه سد درود زن تاکید کرد و گفت: اگر محدودیت هایی برای صید بی رویه در این دریاچه اعمال می شود به منظور حفظ گونه های محیط زیست و جلوگیری از نابودی این ذخایر است.

در ادامه نمایندگان صیادان ضمن مطرح کردن مشکلات تقاضای حل صدور مجوز صید برای ماهیگیری در سد درودزن اعلام کردند که ۱۲۷خانوار از صید ماهی در دریاچه سد درود زن ارتزاق و تامین معیشت کرده و افزودند: عدم صدور مجوز توسط ادارات ذیربط در این شرایط اقتصادی مشکلات زیادی را برای معیشت آنان فراهم آورده است.

آنان با بیان اینکه این مشکلات چه بسا باعث مهاجرت بیشتر از روستاها به شهر شود، افزودند: نمایندگان این تعاونی تقاضا دارند مسوولین مثل گذشته با در نظر گرفتن مشکلات نسبت به بررسی و تسریع در صدور مجوز صید در درود زن اقدام کنند.

حسنی با تقدیر از نماینده مردم شهرستان مرودشت در مجلس شورای اسلامی برای پیگیری موضوع بر لزوم استفاده از ظرفیت های قانونی برای تامین نظر صیادان و در عین حال حفظ محیط زیست تاکید کرد.

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

حسین براتی

حسین براتی

حسین براتی

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها

جمشید غضنفری

جمشید غضنفری

مشاور و فعال رسانه ای سازمان ها در استان های فارس و بوشهر