رصد اثرات فعالیت معادن شن و ماسه در غرب شیراز و پایش آلودگی های هوا

به گفته کارشناسان محیط زیست، فعالیت معادن غرب شیراز یکی از کانون های ایجاد گردوغبار و علت آلودگی هوای این کلان شهر می باشد که اثرات آن می تواند بر زیست بوم شهر شیراز تاثیرات سوئی ایجاد نماید.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر رصد اثرات فعالیت معادن شن و ماسه در غرب شیراز و پایش آلودگی های هوا

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، به منظور کنترل آلودگی های گردوغبار ناشی از فعالیت معادن غرب شیراز پیرو مصوبات کارگروه کاهش آلودگی هوای شهر شیراز، در جلسه ای که با حضور کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست فارس و اداره کل صنعت،معدن و تجارت با معدنداران منطقه برگزار شد ، راه کارها و برنامه های لازم در راستای مدیریت زیست محیطی پایدار در منطقه مورد بررسی قرار گرفت.

تعیین محدوده ساعات کاری، پایش های دائم و مستمر شبانه روزی، رعایت الزامات محیط زیستی از سوی واحدها از مهمترین اقدامات دراین حوزه می باشد.

کامران اسلاملو رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شیراز بر لزوم حفظ هوای پاک کلان شهر شیراز تاکید کرد و با بیان اینکه شیراز در چند سال اخیر در بین کلان شهرهای کشور تنها کلان شهری است که کمترین هوای ناسالم را داشته است و همین هوای پاک و سالم نیز غنیمتی است که چنانچه مراقبت نشود مورد آسیب و آلودگی قرار خواهد گرفت.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شیراز با اشاره به اینکه معادن تولید شن و ماسه در غرب شیراز مورد رصد و پایش کامل قرار دارند افزود: در برهه های مختلف تذکرات به این کارگاهها و معادن داده شده است و لازم است با همکاری مردم و صاحبان این کارگاهها دقت نظری بیشتر در کار تولید شن و ماسه صورت پذیرد.

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

حسین براتی

حسین براتی

حسین براتی

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها

جمشید غضنفری

جمشید غضنفری

مشاور و فعال رسانه ای سازمان ها در استان های فارس و بوشهر