یک واحد کارخانه آسفالت هزینه بی تفاوتی به تذکرات محیط زیست تعطیل شد

به گفته کارشناسان محیط زیست، فعالیت معادن غرب شیراز یکی از کانون های ایجاد گردوغبار و علت آلودگی هوای این کلان شهر است که اثرات آن می تواند بر زیست بوم شهر شیراز تاثیرات سویی ایجاد کند.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر یک واحد کارخانه آسفالت هزینه بی تفاوتی به تذکرات محیط زیست تعطیل شد

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، به منظور کنترل آلودگی های گردوغبار ناشی از فعالیت معادن غرب شیراز پیرو مصوبات کارگروه کاهش آلودگی هوای شهر شیراز رصد و پایش شبانه روزی این واحدها در دستور کار اداره محیط زیست شیراز قرار گرفته است

تعیین محدوده ساعت های کاری،پایش های دائم و مداوم شبانه روزی، رعایت الزام های محیط زیستی از سوی واحدها از مهمترین اقدامات دراین حوزه است.

کامران اسلاملو رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شیراز بر لزوم حفظ هوای پاک کلان شهر شیراز تاکید کرد و با بیان اینکه شیراز در چند سال اخیر در بین کلان شهرهای کشور تنها کلان شهری است که کمترین هوای ناسالم را داشته است افزود: با هر واحد صنعتی که بخواهد سلامت شهروندان را به مخاطره بیاندازد برخورد خواهد شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شیراز از تعطیلی یک واحد کارخانه آسفالت که علی رغم تذکر های کتبی همچنان آلودگی ایجاد می کرد، خبر داد.

اسلاملو اضافه کرد: در گشت و پایش محیط زیستی کارشناسان این اداره در محدوده تحت مدیریت، یک واحد تولید آسفالت که به صورت آلاینده در حال فعالیت بود شناسایی و ضمن ابلاغ تذکر لازم و توقف فعالیت، نسبت به تعطیلی واحد مورد نظر اقدام شد.

وی اظهار داشت: باتوجه به ورود به فصول سرد سال و پدیده وارونگی هوا و افزایش آلایندگی و ذرات گرد و غبار، منطقه معادن شهرستان شیراز به طور ویژه تحت نظارت و پایش کارشناسان این اداره قرار دارد.

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

حسین براتی

حسین براتی

حسین براتی

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها

جمشید غضنفری

جمشید غضنفری

مشاور و فعال رسانه ای سازمان ها در استان های فارس و بوشهر