وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرد؛

اقدام ناوگروه 86 موجب غرورآفرینی ملی شد

محمدمهدی اسماعیلی در همایش ملی تبیین ابعاد و دستاورد‌های ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش گفت: سازمان سینمایی به زودی کار ساخت فیلم سینمایی فاخری را برای نمایش این حماسه بزرگ آغاز خواهد کرد؛ همچنین در حوزه موسیقی نیز قرار است یک سمفونی ویژه درباره این حماسه تولید و در سالگرد این حرکت ملی ارائه شود.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر اقدام ناوگروه 86 موجب غرورآفرینی ملی شد

به گزارش خبرنگاران گروه فرهنگ، هنر و رسانه گزارش خبر، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در همایش ملی تبیین ابعاد و دستاورد‌های ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش که صبح امروز (شنبه) با حضور مسئولان لشکری و کشوری در مرکز همایش‌های کوثر سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت ایام ماه شعبان و اعیاد بزرگی که در این ماه قرار دارند، با اشاره به تلاش های مجموعه نیروی دریایی ارتش در شکل گیری سفر تاریخی ناوگروه 86 به دور دنیا گفت: افتخاری که ناوگروه 86 در طی سال جاری برای کشور عزیزمان آفرید را باید به عنوان یک حماسه ماندگار بزرگ در تاریخ جمهوری اسلامی ایران ثبت کرد.

دکتر محمدمهدی اسماعیلی با این بیان اینکه کارگروهی در مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای پوشش و ثبت این حماسه ملی تشکیل شده است، افزود: به دلیل اهمیت بالای این اقدام و ضرورت در ثبت آن، با همکاری شورای فرهنگ عمومی کشور روزی را در تقویم رسمی نامگذاری کردیم و تلاش کردیم تا این اتفاق مهم را وارد زندگی رسمی و روزمره همه مردم ایران بکنیم.

وی با اشاره به اقدامات دیگری که در راستای تبیین دستاورد های این حرکت بزرگ در حال انجام هستند، گفت: سازمان سینمایی به زودی با تکمیل فرایند پیش تولید و تکمیل فیلمنامه، کار ساخت فیلم سینمایی فاخری را برای این حماسه بزرگ آغاز خواهد کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در حوزه موسیقی نیز قرار است یک سمفونی ویژه درباره این حماسه تولید و در سالگرد این حرکت ملی ارائه شود.

محمدمهدی اسماعیلی تصریح کرد: اقدام غرورآفرین ناوگروه 86 زمانی رخ داد که دشمنان این مرز و بوم در راهبرد کلان خود، اقدام به پشیمان سازی و ندامت از گذشته افتخارآفرین و ناامیدسازی نسبت به آینده ای غرور آفرین کرده بودند؛ در چنین فضایی است اقداماتی نظیر سفر ناوگروه 86 به دور دنیا معنا و جلوه بیشتری پیدا می کند.

وی با اشاره به فعالیت های نظامی در دوره سیاه رژیم گذشته تاکید کرد: نزدیک به 60 هزار مستشار آمریکایی، همه حوزه های نظامی ما را در آن دوره در اختیار گرفته بودند و فرزندان غیور ایرانی را حداکثر در مناسب پایین و حاشیه ای به کار گرفته و با نگاه تحقیر به آنان می‌نگریستند.

محمدمهدی اسماعیلی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران و نهضت بزرگ امام راحل، فضای نوینی را پدید آورد، گفت: در بخش نظامی فرزندان غیور این مملکت با دستان خالی توانستند هشت سال در برابر همه دنیای استکبار و استعماری ایستادگی و مقاومت کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: دشمن بعثی از همه امکانات، تجهیزات نظامی، جاسوسی، بمب های ممنوعه و حمایت های نظامی غرب و شرق برخوردار بود؛ اما جوانان ایرانی در این جنگ با رشادت های خود اجازه نداند که حتی یک وجب از خاک ما از دست برود و مسیر افتخارآفرینی آنان همچنان نیز ادامه دارد که اکنون نیز جمهوری اسلامی ایران در حوزه ادوات نظامی و ساخت تجهیزات دفاعی جزو کشورهای انگشت شمار در دنیا در حوزه فناوری های نوین است.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران، قدرت برتری است که بسیاری از قدرت های برتر سنتی و مدرن دنیا محتاج تعاملات نظامی و دفاعی با ما هستند، گفت: با تغییر فضای فکری فرزندان این مرز و بوم و شکل گیری تفکر «ما می‌توانیم»، اقدام ناوگروه 86 و فرماندهان شجاع نیروی دریایی ارتش یکی از این نمونه اقدامات مهم در راستای اقتدارآفرینی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند که تحت تدابیر داهیانه مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) برزگ زرینی را به کتاب قطور افتخارات جمهوری اسلامی اضافه کردند.

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

میلاد فرخ پور

میلاد فرخ پور

فعال حوزه انفورماتیک

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

صدیقه طباطبایی

صدیقه طباطبایی

خبرنگار تحلیلی گزارش خبر

مهدی آشتیانی فرد

مهدی آشتیانی فرد

خبرنگار اختصاصی خبرگزاری گزارش خبر

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها