پیش بینی تولید پیاز در بیضا به 26 هزار تن

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیضا گفت: پیش بینی می شود تا پایان آبان ماه در مجموع 26 هزار و 600 تن پیاز از مزارع این شهرستان برداشت و روانه میادین میوه و تره بار شیراز و استان های جنوبی شود.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر پیش بینی تولید پیاز در بیضا به 26 هزار تن

به گزارش خبرنگاران گروه صنعت و تجارت گزارش خبر، صدیقه مویدی اظهار کرد: عملیات برداشت دستی پیاز بهاره از سطح 380 هکتار از اراضی زیر کشت این محصول از اواخر تیرماه آغاز شد.

مویدی با بیان اینکه پیاز به دو روش نشایی و بذری کشت می شود تصریح کرد: ۷۰ درصد پیاز کشت شده از ارقام سفید، شیری و زرد طلایی و 30 درصد پیاز قرمز است.

این مقام مسئول شرایط اقلیمی و خاک مناسب، ایجاد اشتغال فصلی بالا، تناوب کشت و افزایش راندمان مصرف آب با اجرای سیستم آبیاری نوین را، از جمله مزایای کشت پیاز در بیضا برشمرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیضا با اشاره به اینکه تعدادی از کشاورزان به دلیل بالا بودن عرضه پیاز نسبت به نیاز بازار در این فصل، اقدام به ذخیره این سبزی می نمایند توضیح داد: بر اساس طرح سامانه جامع انبارها، هر مکان و مرکزی که کالا در آن نگهداری، وارد و یا خارج می‌شود باید در سامانه جامع انبارها به آدرسwww.nwms.ir ثبت شود.

به گفته مویدی؛ مقادیر بالای ویتامین C در پیاز سبب شده است که این سبزی در تنظیم و تقویت سیستم ایمنی بدن، تولید کلاژن برای توقف خونریزی و التیام زخم‌ها و نیز جذب آهن در بدن نقش به سزایی داشته باشد.

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

حسین براتی

حسین براتی

حسین براتی

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها

جمشید غضنفری

جمشید غضنفری

مشاور و فعال رسانه ای سازمان ها در استان های فارس و بوشهر