در هم اندیشی مسوولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز و شهرستان ارسنجان؛

بررسی راهکارهای ارتقای خدمات سلامت در شهرستان ارسنجان

در نشست هم اندیشی رئیس و معاونان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با مسوولان و خیرین شهرستان ارسنجان، چالش های حوزه سلامت این شهرستان بررسی و پیرامون راهکارهای توسعه خدمات در این شهرستان تبادل نظر صورت گرفت.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر بررسی راهکارهای ارتقای خدمات سلامت در شهرستان ارسنجان

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه سفر به شهرستان ارسنجان و در نشست هم اندیشی با حضور مسوولان و خیرین این شهرستان، از بهبود روند ارایه خدمات سلامت در ارسنجان در مقایسه با بازدید پیشین اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد که با هدف دسترسی عادلانه به خدمات سلامت صورت گرفته است.

دکتر «سید وحید حسینی» با تقدیر از همراهی مسوولان شهرستان ارسنجان با مجموعه سلامت، بر تقویت این همکاری ها به ویژه برای تکمیل و بهره برداری از پروژه بیمارستان 64 تختخوابی در حال ساخت ارسنجان تاکید کرد.

او در ادامه با اشاره به نقش خیرین حوزه سلامت در پیشبرد هرچه بهتر اهداف سلامت محور و قدردانی از مشارکت خیرین این زمینه، از آنان به عنوان بازوان توانمند حمایتی مجموعه سلامت نام برد که می توانند برای ارایه خدمات بهتر به مردم به مجموعه سلامت کمک کنند و این اقدامات را ماندگار عنوان کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در بخش دیگری از سخنان خود در این نشست هم اندیشی، از دریافت موافقت اصولی برای راه اندازی دانشکده پرستاری در شهرستان ارسنجان خبر داد.

دکتر حسینی همچنین با بیان اینکه اورژانس بیمارستان ها پیشانی ارایه خدمات درمانی به مردم است، لزوم ارایه خدمات استاندارد و به موقع در اورژانس های بیمارستانی را ضروری و مهم خواند.

«کاووس رضایی» فرماندار شهرستان ارسنجان نیز در این نشست، با تقدیر از مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز و رضایتمندی مردم این شهرستان از خدمات حوزه سلامت، از آمادگی مسوولان و ادارات این شهرستان برای ارتقای حوزه سلامت خبر داد.

همچنین دکتر «مهرداد شریفی» معاون درمان دانشگاه با اشاره به بازدید از بیمارستان حضرت ولیعصر(عج)، از جمله شاخص های بهبود خدمات این مرکز در مقایسه با بازدید پیشین را کاهش آمار سزارین مادران باردار عنوان کرد و گزارشی از روند ارائه خدمات درمانی در این بیمارستان ارائه کرد.

در ادامه این نشست، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، با اشاره به بازدید از شبکه بهداشت و درمان ارسنجان و برگزاری نشست با رئیس مرکز بهداشت و کارشناسان مجموعه بهداشت ارسنجان، گزارشی از شاخص های بهداشتی در این شهرستان ارایه داد.

دکتر «عباس رضاییان زاده» گفت: معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز رویکردی جدید و مطمئن برای بیماریابی بیماری های غیرواگیر دارد که در این زمینه بهورزان با مراجعه به صورت خانه به خانه، افراد را از نظر شاخص های فشار خون و دیابت بررسی می کنند و به طور متوسط در بازه های زمانی 6 ماهه تمام بیماران جمعیت تحت پوشش در هر منطقه از نظر بیماری های غیرواگیر غربالگری می شوند.

دکتر «علی خانی» نماینده معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز گزارشی از نیازمندی های و زیرساخت های لازم برای راه اندازی دانشکده پرستاری ارسنجان مطرح کرد.

در این نشست همچنین خیرین شهرستان ارسنجان گزارشی از اقدامات خود در حوزه سلامت ارایه داده و از آمادگی برای کمک به تکمیل و تجهیز بیمارستان در حال ساخت و دانشکده پرستاری ارسنجان خبر دادند.

حضور اعضای شورای اسلامی روستای «شوراب»، از توابع شهرستان ارسنجان و ارایه گزارشی از چالش ها و نیازمندی های مرکز خدمات جامع سلامت شوراب، از دیگر بخش های این نشست هم اندیشی بود.

این نشست با حضور، دکتر «سید وحید حسینی» رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، «کاووس رضایی» فرماندار ارسنجان، حجت الاسلام والمسلمین «حسینعلی بهرامی» امام دکتر «مهرداد شریفی» معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، «سجاد رحیمی» شهردار ارسنجان، دکتر «علی خانی جیحونی» نماینده تام الاختیار معاونت آموزشی در امور مراکز آموزشی وابسته به دانشگاه مستقر در شهرستان ها، «محمدحسین خادمیان» مشاور امور مالی و بودجه معاونت توسعه مدیریت و منابع، مهندس «ابوذر پاریزی» مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، مسوولان حوزه سلامت ارسنجان، خیرین حوزه سلامت ارسنجان و اعضای شورای اسلامی روستای شوراب برگزار شد.

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

اشتغال‌زایی پایدار، ارزش آفرینی مواد معدنی و تأمین مواد اولیه صنعت فولاد کشور

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

میلاد فرخ پور

میلاد فرخ پور

فعال حوزه انفورماتیک

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

صدیقه طباطبایی

صدیقه طباطبایی

خبرنگار تحلیلی گزارش خبر

مهدی آشتیانی فرد

مهدی آشتیانی فرد

خبرنگار اختصاصی خبرگزاری گزارش خبر

محمد تقی ناصریراد

محمد ناصریراد

فعال رسانه، مستندساز و منتقدِ سینما

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها