مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس در نشست کارگروه استانی برنامه سند ارتقای فرهنگ حفاظت از محیط زیست اعلام کرد:

ضرورت ارتقای فرهنگ حفاظت از محیط زیست با بهره گیری از فناوری

مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس با بیان اینکه فرهنگ حفاظت از محیط زیست در کنار استفاده از فناوری باید ارتقا یابد اظهار داشت: همه دیدگاه‌های کارشناسی برای تدوین سند فرهنگی حفاظت از محیط زیست لحاظ می شود، توسعه فناوری در عین حال که دستاوردهایی برای رفاه اجتماعی دارد چالش هایی برای محیط زیست ایجاد کرده است.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر ضرورت ارتقای فرهنگ حفاظت از محیط زیست با بهره گیری از فناوری

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، عطا پورشیرزاد در نشست کارگروه استانی برنامه سند ارتقای فرهنگ حفاظت از محیط زیست اعلام کرد: برخی چالش ها با تغییر فرهنگ جامعه بر محیط زیست نیز تاثیر گذاشته است، باید تلاش کنیم این تاثیرات مخرب و تغییرات فرهنگی به حداقل برسد و جامعه در کنار حفظ محیط زیست از مواهب توسعه تکنولوژی هم برخوردار شود.

مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس در ادامه گفت: نگاهی به ورودی کلان شهرهایی مانند شیراز نشان می دهد که با دریایی از پلاستیک در این مناطق روبرو هستیم، این پلاستیک ها زاییده رشد فناوری و تکنولوژی است و آمده که رفاه اجتماعی به دنبال بیاورد اما می بینیم که چگونه به محیط زیست آسیب می زند.

وی ادامه داد: باید بپذیریم که فرهنگ استفاده از پلاستیک هنوز نهادینه نشده است و بدون آنکه تعمدی در ریختن پلاستیک در معابر و محورهای ارتباطی شهرها وجود داشته باشد، این پلاستیک ها تولید می شود و با دفع ناقص وارد چرخه زیستی ما می شود، هیچ انسانی با جامعه ای که در آن زندگی می کند عناد و دشمنی ندارد که بخواهد محیط را عمدا آلوده کند بنا بر این باید گفت فرهنگ محیط زیست در جامعه سالم هنوز شکل نگرفته است.

پورشیرزاد در ادامه گفت: در عین حال که دولت مردمی سیزدهم در این عرصه قدم های موثری برای تعالی فرهنگ محیط زیست برداشته اما هنوز تا رسیددن به نقطه هدف فاصله بسیاری داریم، سازمان محیط زیست با تاسیس خانه های محیط زیست برای تعالی فرهنگ محیط زیست گام های مهمی برداشته است ، خانه های فناور محیط زیست هم تاسیس شده است که فناوری های به روز به محیط زیست کمک می کند.

این مقام مسوول با بیان اینکه دانش بنیان ها می توانند محیط زیست کشور را ساماندهی کنند افزود: در واقع دانش آمده تا محیط زیست را از آلاینده ها پاک کند و این توان در شرکت‌های دانش بنیان ما وجود دارد. سازمان محیط‌زیست به دور از فضای سیاسی و بدون اینکه تحت تاثیر این فضا قرار بگیرد از دانش بنیان ها در راستای حفظ محیط زیست حمایت می کنیم.

محمد حسین یزدیان؛ رییس گروه پایش محیط زیست استانداری فارس با بیان اینکه دستگاهها باید مسوولیت خود در عرصه فرهنگ سازی محیط زیست را بپذیرند اظهار داشت: تسهیلگری حضور مردم در عرصه حفظ محیط زیست، رکن اصلی ارتقای فرهنگ محیط زیست است و باید در تدوین سند ارتقای فرهنگ حفاظت از محیط زیست از همه این فرصت ها بهره گیری شود.

رییس گروه پایش محیط زیست استانداری فارس اعلام کرد: مهم‌ترین لازمه حفظ محیط‌زیست ارتقای فرهنگ محیط‌زیستی جامعه است، استفاده از روش‌های نرم‌افزاری برای ارتقای فرهنگ و سواد محیط‌زیستی، هزینه‌های حفاظت از محیط‌زیست را به نحو چشمگیری کاهش می‌دهد.

وی با تقدیر از حضور دستگاههای مختلف اجرایی استان دراین نشست یادآور شد: استانداری فارس از همه ظرفیت های قانونی برای تدوین سند فرهنگی حفاظت از محیط زیست با تاکید بر قابلیت های محیط زیست استان استفاده می کند.

وی ادامه داد: دستگاه‌ها، باید عزم جدی برای ارتقای فرهنگ حفاظت از محیط‌زیست داشته باشند ، دستگاه‌های ذیربط باید مکلف به انجام وظایفی باشند که در سند ارتقای فرهنگ حفاظت محیط‌زیست برای آنها پیش‌بینی شده است.

در این نشست نمایندگان دستگاه‌های عضو کارگروه حاضر در جلسه، پیشنهادات خود را برای هرچه بهتر اجرایی شدن این سند ارائه نمودند و مقرر شد پس از ابلاغ ویرایش جدید این سند با برگزاری جلسه مجدد، هر یک از نمایندگان تعهدات دستگاه خود را برای برنامه‌ریزی‌های کوتاه مدت میان مدت و بلند مدت اعلام نمایند این نشست با حضور کارشناسان اداره کل محیط زیست و مسووالان مرتبط، سازمان صمت، ورزش و جوانان، دادگستری کل استان فارس ، صدا و سیما، شرکت گاز، معاونت محیط زیست و خدمات شهری شهرداری شیراز ، شرکت اب منطقه ای فارس ، رییس اداره آب خاک و پسماند محیط زیست شهرداری شیراز ، دفتر فنی استانداری فارس ، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری برگزار شد.

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

اشتغال‌زایی پایدار، ارزش آفرینی مواد معدنی و تأمین مواد اولیه صنعت فولاد کشور

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

میلاد فرخ پور

میلاد فرخ پور

فعال حوزه انفورماتیک

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

صدیقه طباطبایی

صدیقه طباطبایی

خبرنگار تحلیلی گزارش خبر

مهدی آشتیانی فرد

مهدی آشتیانی فرد

خبرنگار اختصاصی خبرگزاری گزارش خبر

محمد تقی ناصریراد

محمد ناصریراد

فعال رسانه، مستندساز و منتقدِ سینما

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها