آیا مدیریت جدید می تواند شستا را از زیان خارج کند؟

شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی، با ثبت زیان خالص ۴۱۳ میلیارد تومانی در ۳ ماهه دوم سال جاری، نسبت به دوره مشابه سال گذشته خود؛ با بیش از ۲۰۰۰ درصد کاهش رو به ور بوده است.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر آیا مدیریت جدید می تواند شستا را از زیان خارج کند؟

به گزارش خبرنگاران گروه بازارسرمایه گزارش خبر، سرمایه گذاری تامین اجتماعی که معرف حضور تمامی اهالی بازارسرمایه است؛ اقدام به انتشار گزارش عملکرد میاندوره‌ای ۳ ماهه خود کرده است که حاوی نکات بسیار مهمی در ارزیابی عملکرد آن است. در ابتدا به ارزش بازار پرتفوی بورسی"شستا" میپردازیم که در ۳ ماهه منتهی به شهریورماه، روندی نسبتا نزولی داشته است. این میزان به طور متوسط ماهانه ۶ هزار میلیارد تومان کاهش یافته است که در نمودار زیر قابل مشابه می‌باشد.

از دیگر موضوعاتی که در این گزارش حائز اهمیت است و می‌تواند جالب باشد افزایش هزینه‌های فروش، اداری و عمومی است که در این صورت مالی برابر با ۲۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان شناسایی شده است که با توجه به مبلغ ثبت‌شده در سال گذشته با رشد ۵۶ درصدی همراه بوده است.
با مرور صورت سود و زیان ۳ ماهه "شستا" به عملکرد نگران کننده این شرکت برخواهیم خورد؛ به این ترتیب که شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی، با زیان عملیاتی ۲۴ میلیارد تومانی خود در ۳ ماهه دوم سال جاری، نسبت به دوره مشابه سال گذشته خود با بیش از ۱۰۹ درصد کاهش همراه بوده است.

این روند منفی در نهایت به زیان خالص منجر شده و بیش از ۴۱۳ میلیارد تومان زیان خالص را به ثمر رسانده است که این میزان معادل بیش از ۲۰۰۰ درصد کاهش، نسبت به دوره مشابه سال گذشته این شرکت است!

در انتهای تمامی این زیان سازی‌ها حاشیه سود خالص و ناخالص شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی صفر به ثبت رسیده، که نسبت به حاشیه سود خالص ۸ درصدی و حاشیه سود ناخالص ۹۴ درصدی این شرکت در دوره مشابه سال گذشته، نشان از وضعیت نه چندان خوب این شرکت دارد. در نهایت سود خالص هر سهم در این دوره، منفی ۳ ریال گزارش شده است.

منبع:بورس نیوز

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

حسین براتی

حسین براتی

حسین براتی

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها

جمشید غضنفری

جمشید غضنفری

مشاور و فعال رسانه ای سازمان ها در استان های فارس و بوشهر