سهامداران مقابل تصمیمات مدیران حفاری شمال ایستادند

اقدام مدیران شرکت حفاری شمال در ارسال با تاخیر اطلاعات مهم و مربوط به واگذاری حفاری ۳۵ حلقه چاه میدان پارس جنوبی و عدم توقف نماد توسط سازمان و شرکت بورس منجر به انتقادات سهامداران شد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر سهامداران مقابل تصمیمات مدیران حفاری شمال ایستادند

به گزارش خبرنگاران گروه بازارسرمایه گزارش خبر، معاملات روز گذشته ورس در حالی با کاهش بیش از 95 هزار واحدی شاخص و ثبت رقم دو میلیون و 46 هزار تایی این متغیر مهم همراه شد که عده ایی از سهامداران و فعالان بازار انتقاداتی از عملکرد مسئولان سازمان بورس و شرکت حفاری شمال مطرح کردند.

براساس این گزارش، خبر واگذاری حفاری ۳۵ حلقه چاه میدان مشترک پارس جنوبی به چهار شرکت حفاری و اکتشاف و تولید ایرانی و با اعتبار یک میلیارد و ۱۷۰ میلیون دلاری و زمان حدود سه ساله توسط محسن خجسته‌مهر معاون وزیر نفت اعلام شد و هر چند نامی از 4 شرکت برده نشد اما مشخص بود که یکی از 4 شرکت، حفاری شمال خواهد بود اما هیچ سندیتی برای این احتمال وجود نداشت تا حداقل از طریق رسانه ها، اعلام شود.

برهمین اساس انتظار می رفت مدیران "حفاری" قبل از شروع معاملات از 9 صبح این موضوع مهم را از طریق کدال به سازمان و شرکت بورس و سهامداران اعلام می کردند تا انصاف در دسترسی همگانی به اطلاعات و صیانت از حقوق سهامداران رعایت شود اما عدم اطلاع رسانی، موجب تشکیل صف خرید سنگین و رشد 6.4 درصدی قیمت سهام "حفاری" شد.

این وضعیت تا ساعت 11: 11 قبل از ظهرروز گذشته دقیقه ادامه داشت تا اینکه مدیران شرکت در کدال اعلام کردند: حفاری شمال در استعلام قیمت برای پروژه حفاری 9 حلقه چاه in fill در میدان گازی پارس جنوبی به کارفرمایی شرکت نفت و گاز پارس به مبلغ کل قرارداد 308.143.462 دلار بصورت EPD برای یک دکل دریایی به مدت 33 ماه برنده شده است.

به این ترتیب در شرایطی سهامداران از عملکرد دارندگان رانت اطلاعاتی ، مدیران حفاری شمال و مسئولان سازمان بورس و شرکت بورس ، گلایه دارند که احتمال دارد معاملات امروز سهام " حفاری" به دلیل عدم رعایت انصاف یا ظن دستکاری، تایید نشود که برای مشخص شدن این احتمال باید منتظر پیام ناظر در ساعت های آینده ماند.

منبع:بورس پرس

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

حسین براتی

حسین براتی

حسین براتی

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها

جمشید غضنفری

جمشید غضنفری

مشاور و فعال رسانه ای سازمان ها در استان های فارس و بوشهر