آنچه که سهامداران بانک دی از مجمع عمومی این بانک باید بدانند

صورت‌های مالی سال ۱۴۰۱ بانک دی در مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده این بانک به تصویب سهامداران رسید.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر آنچه که سهامداران بانک دی از مجمع عمومی این بانک باید بدانند

به گزارش خبرنگاران گروه بازارسرمایه گزارش خبر، مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده بانک دی روز چهارشنبه ۱۰ آبان ماه ۱۴۰۲، با حضور ۶۰.۳۱ درصد سهامداران این بانک برگزار شد و صورت‌های مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ بانک دی به تصویب سهامداران رسید.

در ابتدای مجمع کلیپ دستاوردها، اقدامات و برنامه‌های هیئت‌مدیره بانک دی پخش شد. این کلیپ حاوی نکات جالبی برای سهامداران بود. برنامه‌های بانک برای واگذاری نیروگاه دماوند، تهاتر کوهستان پارک شادی مشهد، افزایش سرمایه بانک به میزان 70000 میلیارد ریال در دو مرحله، کاهش شناوری سهام بانک دی با واگذاری سهام به شرکت‌های تجاری، اخذ مجوز از بانک مرکزی برای تاسیس صندوق املاک و مستغلات، صندوق زمین و ساختمان، وصول نقدی بالغ بر ۱۲.۰۰۰ میلیارد ریال از پرونده‌های مطالباتی بدهکاران کلان بانک، کاهش ۴۲ درصدی مانده مطالبات غیرجاری، انتقال کامل حقوق ۳۹۰ هزار نفر از جامعه هدف بنیادشهید در ۳۱ استان کشور به بانک دی، نکاتی بود که خبر از تغییرات چشمگیر در عملکرد بانک دی می‌دهد.

حقانی نسب و حرف‌هایی که بوی بهبود می‌داد

دیگر کمتر کسی است که حقانی نسب را نشناسد. منتقد همیشگی مدیریت بانک دی که در تمام مجامع بانک در ردیف اول مینشیند و با شجاعت مثال زدنی و صدای رسا انتقاد می‌کند. به زیر و بم قوانین و تحلیل‌های مالی و گزارش‌های حسابرسی بسیار مسلط است و حرفش برای سهامداران بانک دی سند است. اما حقانی نسب در این مجمع آرام‌تر از مجامع قبلی بود و در جایی از صحبتهایش گفت: "اوضاع بانک دی بهبود پیدا کرده و تحول در عملیات بانک مشهود است".

اظهارنظری که بسیار بعید بود، اما اگر آن را در کنار بقیه حرف‌های او بگذاریم نشان می‌دهد که بوی بهبود از اوضاع نماد دی به مشام می‌رسد.

حقانی نسب در کنار انتقاد‌هایی که کرد، موکداً می‌خواست از زیر زبان مدیرعامل بانک بکشد که دارایی‌ها و املاک بانک و شرکت‌های تابعه‌اش چقدر است و یکبار هم ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از دهانش پرید که با تذکر رییس جوان مجمع روبرو شد. حقانی نسب به زبان بی‌زبانی داشت به سهامداران می‌فهماند که دارایی‌های بانک دی بسیار ارزنده است و اگر شفاف شود، ارزندگی این سهم مشخص می‌شود.

برنامه تحول سه ساله بانک دی، کلیدواژه مجمع

مدیرعامل بانک، کلیپ پخش شده، پاورپوینت عملکرد هیئت‌مدیره همگی بر یک کلمه تاکید داشتند: «برنامه تحول بانک».

جزییات این برنامه تحول بانک ارائه نشد و بر کسی معلوم نیست که برنامه تحول بانک دی حول چه محور‌هایی است، اما در زمان پرسش و پاسخ سهامداران از مدیرعامل و هیئت‌رییسه مجمع، زمانی که صحبت از قیمت سهم، آینده سهم، شناوری و حمایت از سهم شد، مدیرعامل بانک دی با زبان بی زبانی گفت که اگر برنامه تحول بانک دی را مطالعه کنید به آینده این بانک بسیار امیدوار می‌شوید، اما نگفت از کجا می‌توانیم این برنامه تحول را مطالعه کنیم!

منبع:تابناک

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

حسین براتی

حسین براتی

حسین براتی

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها

جمشید غضنفری

جمشید غضنفری

مشاور و فعال رسانه ای سازمان ها در استان های فارس و بوشهر