دهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان:

از آمایش آب فارس تا تامین زمین نهضت ملی مسکن

دهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان به بررسی موضوعات مختلف از جمله آمایش آب استان و تامین زمین جهت پروژه های نهضت ملی جهش مسکن اختصاص داشت.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر از آمایش آب فارس تا تامین زمین نهضت ملی مسکن

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، دهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان فارس، شامگاه گذشته به ریاست دکتر محمدهادی ایمانیه استاندار وبا حضور سایر اعضا در استانداری فارس برگزار شد.

استاندار فارس در پایان این جلسه با اشاره به تشکیل ۱۰ جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان در سال جاری، گفت: طبق سنوات گذشته این جلسه بصورت ماهیانه برگزار می شود اما خوشبختانه با رویکردی که دولت سیزدهم برای توسعه استان ها دارد توانستیم جلسات بیشتری برگزار کنیم.

دکتر ایمانیه به موضوعات مطرح شده در این جلسه اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که امروز مطرح شد، بحث آمایش استان در حوزه آب بود

وی افزود: در جلسه ای که با دکتر منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و معاونین ایشان داشتیم،موافقت کردند بخشی از مباحث مرتبط با کمبود آب و خشکسالی در استان را در بودجه سال آینده و برنامه هفتم توسعه تدبیر کنند البته شرط تحقق این موضوع انجام پروژه مطالعاتی سریع و انعکاس نتایج آن به سازمان برنامه و بودجه است لذا امروز کلیات این موضوع مصوب شد و در روزهای آتی ان شاءالله در تهران پیگیری می کنیم تا این مُهِم نیز محقق شود.

نماینده عالی دولت در فارس، اشتغال را یکی دیگر از موضوعات مطرح شده در دهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان عنوان کرد و گفت: در این جلسه، بند سه تبصره ۱۸ سال ۱۴۰۲ را بررسی و کلیات آن را مصوب کردیم؛ این جزء از تبصره ۱۸ مربوط به اشتغال های خرد می باشد که جزئیات آن را برای بررسی به زیرگروه های مربوطه واگذار کردیم.

رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان، الحاق برخی زمین ها به بعضی از شهرها را از دیگر مصوبات جلسه شورای برنامه ریزی فارس عنوان کرد و گفت: در این جلسه ۱۲ پروژه مرتبط با نهضت ملی جهش مسکن و تامین زمین آن مصوب شد که با برآوردهای انجام شده مسکن ۸۰ هزار نفر از شهروندان از این طریق تامین می شود.

وی، در پایان با اشاره بر اینکه این الحاق مربوط به شهرستان شیراز و سایر شهرهای استان، بنا به نیاز آن ها بوده است، افزود: با دستور ریاست محترم جمهور در دومین سفر ایشان به استان فارس، مسئله زمین های شرق صدرا در دست حل شدن است و مراحل نهایی خود را طی می کند که با تحقق آن بیش از ۹۰ درصد زمین برای نهضت ملی جهش مسکن در فارس تامین می شود.

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

حسین براتی

حسین براتی

حسین براتی

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها

جمشید غضنفری

جمشید غضنفری

مشاور و فعال رسانه ای سازمان ها در استان های فارس و بوشهر