مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری فارس اعلام کرد:

هشدار جدی به اتباع خارجی ساکن منطقه هشت شهرداری شیراز

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری فارس اعلام کرد: فرآیند توزیع کارت هوشمند اتباع خارجی در استان فارس از تاریخ ۲۳ آبان ماه توسط دفاتر خدمات اقامت و اشتغال اتباع خارجی آغاز خواهد شد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر هشدار جدی به اتباع خارجی ساکن منطقه هشت شهرداری شیراز

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، بهرنگ قربانی ضمن اعلام این خبر ، کارت هوشمند اتباع خارجی را کارت چند منظوره هویتی ، بانکی و ارتباطی برشمرد و گفت: توزیع این کارت طی چند مرحله انجام خواهد شد که در مرحله اول شامل اتباع خارجی دارای کارت آمایش می‌باشد و توسط دفاتر خدمات اقامت و اشتغال از طریق پیامک یا تماس تلفنی به شخص تبعه اطلاع رسانی خواهد شد و نیازی به مراجعه‌ی حضوری جهت کسب اطلاعات از اداره کل اموراتباع و مهاجرین خارجی یا دفاتر نمی‌باشد.

وی به مدارک مورد نیاز زمان مراجعه به دفاتر اشاره و تاکید کرد: اتباع خارجی دارای کارت آمایش شخصا با در دست داشتن و تحویل کارت هویتی ، قولنامه منزل ممهور به مهر برجسته آژانس املاک ، کد رهگیری و کد پستی درج شده در قولنامه در زمان اعلامی می‌بایست به دفاتر مراجعه نمایند.

وی افزود: با توجه به ثبت عکس زنده ، اثر انگشت و عنبیه، حضور تمام اعضای بالای دو سال خانوار در دفاتر الزامی خواهد بود و عدم حضور هر یک از اتباع خارجی به منزله انصراف از دریافت کارت تلقی می‌شود و کارت هوشمند به وی تعلق نخواهد گرفت.

قربانی خاطر نشان کرد: از مزایای دریافت کارت هوشمند اتباع خارجی دریافت همزمان کارت بانکی به نام هر یک از اتباع می‌باشد و از الزامات دریافت کارت بانکی را شماره تماس اعلامی تبعه دانست و گفت به منظور اطلاع رسانی از شعب بانک عامل در خصوص زمان حضور در بانک و همچنین پیامک فعال سازی به سر شماره اعلامی خواهد بود که می‌بایست شماره اعلامی در اختیار شخص تبعه باشد تا با مشکل زمان فعال سازی مواجه نشوند.

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری فارس از اتباع خارجی خواست زمان مراجعه به دفاتر کفالت اطلاعات شغلی، تحصیلی، مهارتی، سکونتی، بهداشت و درمان، بیمه ، شماره تماس ثابت، شماره تماس همراه و کد پستی را به همراه داشته باشند.

قربانی به باقیمانده‌ی اتباع خارجی ساکن منطقه 8 شهرداری شیراز هشدار داد و گفت: تحویل کارت هوشمند اتباع خارجی ساکن در منطقه هشت شیراز منوط به جابه‌جایی و ارائه قولنامه جدید مبنی بر سکونت در خارج از منطقه‌ی یاد شده خواهد بود و در صورت عدم جا به جایی در موعد مقرر؛ کارت آمایش آنان نیز فاقد اعتبار بوده و این افراد جزو اتباع غیر مجاز محسوب می‌شوند.

نظرات شما ( 1 نظر )

محمد |
دوشنبه 29 آبان 140221:08
سلام احترام به سازمان‌ملل بنده رو با کارت آمایش مرز کردن شیراز بنده دارای 2 فرزند خردسال همگی کارت آمایش 17 داریم آیا منو در جلوه بیمارستان نمازی گرفتن مأمورین بردن کلانتری 11 زند و بعد اردوگاه بدون هیچ سوالی منو سوار اتوبوس کردن بردن زاهدان ساعت بعد مرز نمیروز
( 0 ) ( 0 )
 

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

حسین براتی

حسین براتی

حسین براتی

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها

جمشید غضنفری

جمشید غضنفری

مشاور و فعال رسانه ای سازمان ها در استان های فارس و بوشهر