آغاز کشت محصولات دیم در بیضا آغاز شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیضا از اجرای طرح جهش تولید در دیمزار‌های شهرستان بیضا در شش هزار و 668 هکتار از اراضی کشاورزی خبر داد و گفت: تاکنون بیش از دو هزار هکتار از این سطح کشت شده است.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر آغاز کشت محصولات دیم در بیضا آغاز شد

به گزارش خبرنگاران گروه صنعت و تجارت گزارش خبر، صدیقه مویدی با اشاره به دومین سال اجرای طرح جهش تولید در دیمزار‌ها در این شهرستان اضافه کرد: کشت محصولات دیم از اوایل مهر ماه شروع شد و تا پایان بهمن ماه ادامه دارد.

وی با بیان اینکه سالانه 15 هزار و 500 هکتار از زمین‌های کشاورزی بیضا زیر کشت دیم می‌رود، افزود: طرح جهش تولید در هزار هکتار گندم، سه هزار 500 هکتار جو، 470 هکتار نخود و عدس، 720 هکتار دانه روغنی، 900 هکتار علوفه و 60 هکتار گیاهان دارویی عملیاتی می‌شود.

مویدی اظهار کرد: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) حمایت‌های مالی و وزارت جهاد کشاورزی مباحث فنی این طرح را برعهده دارند.

به گفته او مهمترین بخش در افزایش عملکرد، تغذیه مناسب در مزارع است. به همین منظور انواع کود‌های شیمیایی فسفاته، پتاسه و ازته به میزان کافی تامین شده و در اختیار کشاورزان قرار می گیرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به منظور کشت مناسب تسهیلاتی با نرخ بهره چهار درصد برای کشاورزان در نظر گرفته که تا کنون 45 دستگاه ادوات و تجهیزات مورد نیاز دیمکاران با اعتباری بالغ بر 36 میلیارد ریال توسط کشاورزان جذب گردید.

مویدی خاطرنشان کرد: از مزیت‌های اجرای این طرح رعایت تناوب، تبدیل آیش زرد به آیش سبز، انتقال دانش به بهره برداران، افزایش عملکرد و ترویج کشاورزی حفاظتی که با حفظ 30 تا 40 درصد بقایای گیاهی روی سطح خاک انجام می شود، است.

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

حسین براتی

حسین براتی

حسین براتی

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها

جمشید غضنفری

جمشید غضنفری

مشاور و فعال رسانه ای سازمان ها در استان های فارس و بوشهر