به دام انداختن متخلفین زنده گیری پرندگان در آباده

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان فارس از دستگیری متخلفین زنده گیری پرندگان شکاری در شهرستان آباده توسط یگان حفاظت اداره کل، خبر داد و گفت: تعداد چهار بهله دلیجه و چهار فرد قمری بهمراه دو رشته تور و سایر ادوات مربوطه از این افراد به دست آمد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر به دام انداختن متخلفین زنده گیری پرندگان در آباده

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، مسعود بازیار با تشریح اقدامات انجام شده افزود: یک نفر متخلف با همکاری همیاران روستای بیدک در این شهرستان دستگیر شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان فارس در ادامه به برخی از تهدیدات در مناطق تحت مدیریت دراستان فارس پیرامون زنده گیری پرندگان با تور اشاره کرد و افزود: پرندگان در رأس یکی از هرم های غذایی چرخه طبیعت هستند، بدون دخالت انسان جمعیت برخی از حشرات مضر و جوندگان را تنظیم و از ازدیاد غیرقابل کنترل آنها جلوگیری می کنند و زنده گیری آنها باعث آسیب به چرخه طبیعت و انقراض نسل آنها می شود.

بازیار با بیان اینکه این شکارچیان با استفاده از گسترانیدن تور و تله اقدام به زنده‌گیری پرندگان می‌کنند، ادامه داد: این امر در حالی اتفاق می‌افتد که ساعت بیولوژیکی پرندگان با انسان متفاوت و پیشتاز است، انواع وحوش اقدام به گره‌بندی تخم در بدن خود و نهایتا لانه گزینه می‌کنند و زنده گیری آنان به چرخه زیستی آسیب می رساند.

این مسئول با تاکید بر عزم جدی محیط‌زیست برای جلوگیری از شکار غیرمجاز، تصریح کرد: به همین منظورگشت و کنترل ماموران محیط‌زیست در این فصل تشدید می‌شود و محیط‌بانان و اعضای یکان حفاظت به صورت شبانه‌روزی در حال ماموریت هستند تا بتوانند از وقوع تخلفات زنده‌گیری و شکار جلوگیری کنند.

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

حسین براتی

حسین براتی

حسین براتی

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها

جمشید غضنفری

جمشید غضنفری

مشاور و فعال رسانه ای سازمان ها در استان های فارس و بوشهر