در نشست وبیناری وزیر بهداشت کشورمان با وزیر بهداشت عربستان سعودی تاکید شد؛

همکاری های مشترک ایران و عربستان باهدف ارتقای سلامت منطقه

دکتر بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان در نشستی وبیناری با دکتر “فهد عبدالرحمن الجلاجل” وزیر بهداشت عربستان سعودی ضمن بحث و تبادل نظر در زمینه های بهداشت و درمان بر ضرورت همکاری های مشترک برای اعتلای سلامت در منطقه تاکید کرد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر همکاری های مشترک ایران و عربستان باهدف ارتقای سلامت منطقه

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، در این نشست، وزاری دو کشور جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی بر راه اندازی کمیته مشترک برای پیشبرد همکاری های فی ما بین تاکید کردند.

دکتر عین اللهی وزیر بهداشت کشورمان در این نشست وبیناری بر تاثیر همکاری دو کشور ایران و عربستان در تقویت سلامت منطقه تاکید کرد و گفت: ما می‌توانیم بسیاری از مشکلات منطقه ای در زمینه بهداشت را برطرف کنیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در همین خصوص به حضور زائران خانه خدا برای حج عمره اشاره و تصریح کرد: همکاری دو کشور می تواند در ارتقای شاخص های سلامت زائران خانه خدا تاثیر بسزایی داشته باشد.

وی از آمادگی دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری با کشور عربستان سعودی در زمینه های علمی، پژوهشی و آموزشی خبر داد و تاکید کرد: باید ارتباط دانشمندان دو کشور در زمینه کارهای پژوهشی، عملیاتی و میدانی توسعه یابد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی می توانند قطب سلامت منطقه باشند، گفت: ما می توانیم به کمک بسیاری از کشورهای منطقه در زمینه بیماری های واگیر بشتابیم.

گفتنی است در این نشست وبیناری، دکتر «فهد عبدالرحمن الجلاجل» وزیر بهداشت عربستان سعودی تاکید کرد: از گسترش روابط بین المللی و منطقه ای استقبال می کنیم و مشتاقیم که همکاری بیشتری بین دو کشور در حوزه بهداشت و درمان صورت گیرد.

وزیر بهداشت عربستان با استقبال از تدوین برنامه همکاری راهبردی با کشورمان در عرصه سلامت گفت: مایلیم با جمهوری اسلامی ایران در حوزه های بهداشت و سلامت تفاهم نامه های همکاری داشته باشیم. خوشبختانه تفاهم نامه همکاری در حوزه سلامت مورد توافق طرفین قرار گرفته است که به محض سفر اینجانب به ایران به امضا خواهد رسید.