دستیاور ویژه وزیر بهداشت و مدیرکل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت تاکید کرد؛

لزوم ایجاد زبان مشترک در بین فعالان حوزه گردشگری سلامت

دستیاور ویژه وزیر بهداشت و مدیرکل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر ضرورت ایجاد زبان مشترک در بین فعالان حوزه گردشگری سلامت از برگزاری اولین همایش بین المللی گردشگری سلامت با نام «زیارت، سیاحت و سلامت» در قم خبر داد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر لزوم ایجاد زبان مشترک در بین فعالان حوزه گردشگری سلامت

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، دکتر محمدحسین نیکنام در «نشست هم اندیشی توسعه خدمات بین المللی سلامت» در ستاد وزارت بهداشت، گفت: دیپلماسی سلامت یکی از دیپلماسی های بسیار پرجاذبه، معقول، کم هزینه، منطقی و مبتنی بر تعامل در معنای وسیع سلامت است که با هدف حفظ، گسترش هویت و اعتبار یک ملت و کمک به تحقق اهداف مورد نظر در حوزه سلامت از طریق مناسب ترین روش ها انجام می شود.

وی افزود: دیپلماسی سلامت از مهم ترین حیطه های تاثیرگذار در گسترش و تعمیق همکاری های بین المللی کشورها و یکی از اجزای تاثیرگذار در دیپلماسی عمومی است و روابط کشورها را بهبود می بخشد و حتی می تواند بین کشورهای متخاصم یک پل ارتباط مردمی ایجاد کند.

دستیاور ویژه وزیر بهداشت و مدیرکل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت بیان کرد: از مصادیق موثر دیپلماسی سلامت، خدمات بین المللی موثر سلامت است و رفت و آمدهای گردشگران سلامت که به منظور ارائه خدمت درمانی صورت می گیرد، می تواند روابط اجتماعی کشورها را تقویت کند.

دکتر نیکنام اضافه کرد: این نشست در همین راستا و به منظور تمرکز هر چه بیشتر بر مفاهیم و مصادیق دیپلماسی سلامت و ایجاد زبان مشترک در میان فعالان حوزه گردشگری سلامت، برگزار می شود.

وی با بیان این که اهداف این نشست ارائه آخرین سیاست ها و برنامه های سطح ملی در حوزه گردشگری سلامت است، گفت: بهره مندی از نظرات، دیدگاه ها و تجارب موفق فعالان حوزه گردشگری سلامت یکی از اهداف این نشست است. در واقع محور اصلی نشست ایجاد فرصتی برای استماع این صاحبان فرآیند خواهد بود.

دستیاور ویژه وزیر بهداشت و مدیرکل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت، اظهار امیدواری کرد در سایه مباحث و تصمیمات صحیح در این نشست بتوان جایگاه برتر منطقه ای را در رابطه با گردشگری سلامت به دست آورده و نقشه راه موثری از میان مباحث مطروحه در نشست استخراج کرد.

دکتر نیکنام افزود: ایجاد زبان مشترک در بین فعالان حوزه گردشگری سلامت هدف دیگر این نشست است. برای رسیدن به اهداف بلند در هر حوزه ای زبان مشترک نقش محوری دارد. نیروهای موثر در گردشگری سلامت باید هم افزایی داشته باشند و یکدیگر را خنثی نکنند و باید به یک دیدگاه مشترک برسیم.

وی هفت نکته کلیدی که مزیت رقابتی را در گردشگری سلامت رقم می زند، کیفیت بالا و برجسته آموزش علوم پزشکی، توانمندی، ظرفیت و مهارت های بالای شاغلان حرفه های پزشکی، زیرساخت ها و تجهیزات پیشرفته نظام درمانی، زیرساخت های مطلوب اقامتی، اقلیمی و فرهنگی و گردشگری، قیمت های رقابتی گردشگری سلامت در کشور و وجود تقاضای بسیار زیاد در منطقه برای دریافت خدمات گردشگری سلامت در ایران عنوان کرد و گفت: اقبال مردم منطقه به ویژه مسلمانان به کیفیت خدمات پزشکی در ایران به ویژه در حوزه های ناباروری و پیوند سلول های خون ساز و پیوند اعضا با توجه به احکام شرعی و دینی بسیار زیاد است.

دستیاور ویژه وزیر بهداشت و مدیرکل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت گفت: یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر موفقیت در جذب بیماران بین المللی سیاست های و برنامه ها و مقرراتی است که برای پیشبرد این صنعت لازم است و باید این مقررات را بدانیم و در مرحله بعد برای بهتر شدن و تکمیل آن ها قدم برداریم.

دکتر نیکنام اضافه کرد: استفاده بهینه از علوم و فناوری پیشرفته، کاهش هزینه های ارائه خدمات سلامت و یک سیستم نظارتی که بر تعرفه گذاری کنترل دارد، دریافت هزینه که هر مرکز درمانی باید هزینه های درمانی خود را شفاف اعلام کند و همکاری بین المللی در حوزه بیمه و تدوین نظام بیمه درمانی جامع و بین المللی و مناسب بودن وضعیت سلامت کشور مقصد، همگی نقش موثری در توسعه گردشگری سلامت دارند.

وی عنوان کرد: با سیاست های خوب دولت سیزدهم و دیپلماسی فعال، شاهد بهبود تعاملات بین المللی هستیم که فرصت بسیار خوبی را برای بازاریابی مناسب فراهم می کند. همچنین وجود مشابهت های فرهنگی و زیارتی از نقاط قوت کشور ماست.

وی با اعلام این که همایشی در شهرهای مذهبی در زمینه گردشگری سلامت برگزار خواهیم کرد گفت: اولین همایش در قم با عنوان «زیارت، سیاحت و سلامت» برگزار خواهد شد.

دستیاور ویژه وزیر بهداشت و مدیرکل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت نزدیکی جغرافیایی و نیاز و اقبال همسایگان ایران به برخورداری از خدمات سلامتی در کشور را از زمینه های خوب برای توسعه گردشگری سلامت دانست و گفت: همچنین وجود جاذبه های طبیعی و زیرساخت های گردشگری در ایران راه را برای توسعه گردشگری سلامت هموارتر می کند.

گفتنی است در این نشست دکتر کریمی معاون درمان وزارت بهداشت، دکتر شالبافیان معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی و گردشگری، دکتر محسنی بندپی نایب رییس کمسیون بهداشت و درمان و نایب رییس فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی و دکتر چگینی مدیرکل اقتصاد مقاومتی وزارت امور خارجه وسخنرانی کردند.

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

اشتغال‌زایی پایدار، ارزش آفرینی مواد معدنی و تأمین مواد اولیه صنعت فولاد کشور

دانشگاه سئوی ایران

دانشگاه سئوی ایران

مشاوره، آموزش و مدیریت پروژه های سئو در ایران

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

میلاد فرخ پور

میلاد فرخ پور

فعال حوزه انفورماتیک

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

صدیقه طباطبایی

صدیقه طباطبایی

خبرنگار تحلیلی گزارش خبر

مهدی آشتیانی فرد

مهدی آشتیانی فرد

خبرنگار اختصاصی خبرگزاری گزارش خبر

محمد تقی ناصریراد

محمد ناصریراد

فعال رسانه، مستندساز و منتقدِ سینما

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها