همزمان با هفته دولت؛

آغاز نشست دیپلماسی سلامت، دستاوردها و همکاری های بین المللی

همزمان با فرا رسیدن هفته دولت و با حضور وزیر بهداشت، نشست سفرای کشورها و نمایندگان سازمان های بین المللی با عنوان دیپلماسی سلامت، دستاوردها و همکاری های بین المللی آغاز شد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر آغاز نشست دیپلماسی سلامت، دستاوردها و همکاری های بین المللی

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، دکتر محمدحسین نیکنام، دستیار ویژه وزیر و مدیرکل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت در ابتدای این نشست که در سالن شهید سلیمانی وزارت بهداشت برگزار شد با اشاره به فرا رسیدن هفته دولت، یادآور شد: هفته دولت فرصت مغتنمی برای تشریح دستاوردها و فرصت ها و ظرفیت هاست.

وی شناخت کشورها از توانمندی های همدیگر را لازمه همکاری های بین المللی دانست و از مرور دستاوردها، نقاط قوت و توفیقات نظام سلامت کشورمان به عنوان اهداف این نشست یاد کرد.

دکتر نیکنام خاطرنشان کرد: امروز و در این نشست ظرفیت ها و فرصت های همکاری های بین المللی، ارتقای همکاری ها و هم افزایی نظام های سلامت کشورها و نیز انتقال دانش و تجارب بین کشورها و سازمانها، بررسی می شود.

گفتنی است در این نشست علاوه بر سفرای کشورها و نمایندگان سازمان های بین المللی، معاونین و روسای سازمانهای وابسته به وزارت بهداشت، جمعی از مدیران وزارت امور خارجه و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهور و تعدادی از روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشورمان حضور دارند.