تغییر ریاست دانشگاه امیرکبیر با حکم وزیر علوم

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی، علیرضا رهایی را به عنوان سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر منصوب کرد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر تغییر ریاست دانشگاه امیرکبیر با حکم وزیر علوم

به گزارش خبرنگاران گروه علم و فناوری گزارش خبر، محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی، علیرضا رهایی را به عنوان سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر منصوب کرد.

در حکم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خطاب به علیرضا رهایی آمده است: «انتظار می‌رود با پیروی از آموزه‌های اسلامی، مبانی علمی و روحیۀ انقلابی و توجه به راهبردهای اساسی دولت مردمی و برنامه‌های ارائه شده به مجلس شورای اسلامی و جلب همکاری استادان، مدیران و یاوران علمی (کارکنان)،نقشی شایسته در تحقق اهداف نظام علم و فناوری به ویژه «تقویت ارتباط دانشگاه با جامعه و صنعت» با رویکردی تحول گرایانه و مسأله محور در راستای تحقق «تمدن نوین اسلامی» حرکت در مرزهای دانش و دستیابی به دیپلماسی و مرجعیت علمی به انجام رسانید.

توفیق روزافزون جنابعالی را در پیش‌برد اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و منویات رهبر حکیم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه‌ای (مدظله العالی)، از درگاه پروردگار متعال خواستارم.»

علیرضا رهایی عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست گروه آموزشی سازه و زلزله دانشگاه صنعتی امیرکبیر با مرتبه استادی است.

وی از رؤسای اسبق دانشگاه صنعتی امیرکبیر بوده است و علاوه بر داشتن سابقه معاونت آموزشی این دانشگاه برای چندین سال مسئول گروه برنامه‌ریزی فنی و مهندسی دفتر برنامه‌ریزی وزارت علوم بوده است. از وی ۱۵ عنوان کتاب، ۱۱۳ مقاله علمی و ۶۸ مقاله کنفرانسی منتشر شده است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین در نامه‌ای جداگانه از خدمات و تلاش‌های سیدحسن قدسی پور رئیس سابق دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مدت زمان تصدی این مسئولیت قدردانی کرد.

منبع:فارس