رئیس جهاد کشاورزی فارس:

آمارها گویای عملکرد هاست؛ رویکرد هم افزایی را دنبال کنیم

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با بیان اینکه ما امروز وظیفه داریم سرمایه های اجتماعی را تقویت کنیم، گفت: آمارهای ارائه شده گویای عملکردهاست و ما در کنار خبرنگاران و با کمک آنان به دنبال هم افزایی در جهت جلب سرمایه های اجتماعی هستیم و نقد های منصفانه را برای بهسازی سازمانی می پذیریم.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر آمارها گویای عملکرد هاست؛ رویکرد هم افزایی را دنبال کنیم

به گزارش خبرنگاران گروه صنعت و تجارت گزارش خبر، مجتبی دهقان پور در آئین تجلیل از خبرنگاران و عکاسان خبری فعال در بخش کشاورزی این استان تصریح کرد: نقد کردن بدون پیشنهاد راه حل و راهکار می تواند به رویکرد هم افزایی لطمه زده و منجر به واگرایی شود. امیدواریم با کمک فعالان رسانه ای بتوانیم به توسعه متوازن و پایدار کشاورزی استان دست یابیم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه عقیده دارد "خبرنگار می تواند به عنوان بازوی اجرایی و کمکی برای وی باشد و از بروز تخلفات در حوزه های مختلف همچون تغییر کاربری ها، زمین خواری ها و کشت با آب های نا متعارف جلوگیری کند" افزود: گوشزد و انتقال سریع از این دست مسائل می تواند از بروز بسیاری مشکلات جلوگیری کند.

او با تاکید بر اینکه نگاهش بهره گیری از ظرفیت خبرنگاران برای تبیین وضع موجود و اینکه برای آینده چه اقداماتی باید انجام دهیم، است، اظهار کرد: بعضا با یک سری محدودیت‌هایی مواجه هستیم، به طور مثال در بحث محدودیت های مالی و بودجه امسال حدود سه هزار و 300 میلیارد تومان نیاز تسهیلاتی تبصره 18 داریم اما با تمام حمایت هایی که می شود، سهمی که اختصاص می یابد به استان جوابگوی بسیاری از متقاضیان نیست.

افزایش 2 برابری خرید گندم از کشاورزان فارس

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با بیان اینکه در سال جاری تا کنون 998 هزار تن گندم از کشاورزان این استان خریداری شده است، گفت: این میزان بیش از دو برابر گندم خریداری شده از کشاورزان استان فارس در سال گذشته است که باید از کشاورزان سخت کوش تشکر ویژه داشته باشم و امیدوارم در سال زراعی آینده دوباره شاهد این اتفاق مبارک باشیم.

دهقان پور با اشاره به اینکه طرح جهش تولید در دیمزارهای استان فارس برای اولین سال در این استان در سطح 243 هزار هکتار اجرایی شد و حائز رتبه نخست سطح کشت به ابلاغ در کشور شد، افزود: استان فارس به خوبی توانست از ظرفیت دیمزارها استفاده کند به نحوی که میزان تولید گندم در اراضی دیم از 300 به هزار و 300 کیلوگرم در هکتار افزایش یافت.

او با اذعان به اینکه قسمتی از افزایش عملکرد مزارع دیم استان فارس ناشی از بارندگی های خوب با پراکنش مناسب در برخی از نقاط استان بوده است که خداوند را شاکریم، اضافه کرد: بخش قابل توجهی از این بهبود تولید نیز ناشی از بحث‌های بهزراعی، آموزش های ترویجی، استفاده از کودهای بذرمال و دیگر مسائل انجام شده بوده است که توانسته به افزایش عملکرد کمک کند.

ایجاد گلخانه ها با تحقق 154 درصدی تعهدات فارس

وی با بیان اینکه در موضوع توسعه گلخانه ها در سال گذشته موفقیت های خوبی نصیب استان فارس شده است، افزود: طرح توسعه گلخانه‌های این استان در سال گذشته با تحقق 154 درصدی سهمیه ابلاغی و توسعه 301 هکتاری به بیش از 870 هکتار رسیده که موفق به کسب رتبه نخست در تحقق برنامه ابلاغی توسعه کشت‌های متراکم و کنترل‌شده گلخانه‌ای کشور شده است که به نوبه خود انقلاب خوبی در این بخش است.

رفع تداخلات 300 هزار هکتار از اراضی فارس

دهقان پور با اعلام اینکه تا کنون بیش از 300 هزار هکتار از اراضی استان فارس رفع تداخل شده است، بیان کرد: حدود 12 درصد از این اراضی از سال 1394 تا سال 1400، حدود 57 درصد در سال 1401 و 31 درصد مابقی در چند ماه نخست سال جاری رفع تداخل شده است که نشان دهنده رُشد شتابان این طرح در دو سال اخیر در استان فارس دارد.

او با اشاره به اینکه استان فارس در موضوع رفع تداخل از جایگاه 31 به رتبه هجدهم ارتقاء یافته و به لحاظ تعداد پلاک بررسی شده در رتبه سوم کشور است، گفت:اجرای این قانون می تواند به صدور سند و تثبیت مالکیت اراضی کمک کند و گامی موثر برای هویت بخشی به املاک و مالکیت تولیدکنندگان باشد.

این مقام مسئول به موضوعات دیگری مانند تامین نهاده های دامی برای تولید کنندگان این بخش خصوصا مرغدارارن، پیگیری راه اندازی مجدد دو واحد پرورش مرغ مادر تخمگذار، پیش بینی تولید 3 میلیون قطعه جوجه یک روزه از اواخر شهریور ماه آتی، افزایش حدود 60 درصدی سهم اعتبارات طرح های زیر بنایی آب و خاک نسبت به سال های گذشته و تامین تسهیلات مورد نیاز بخش نیز پرداخت.

در آئین تجلیل از خبرنگاران و عکاسان خبری فعال در بخش کشاورزی استان فارس که با حضور سید محسن قائمی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، پژمان پزشکی معاون مدیریت شعب بانک کشاورزی، علیرضا واحدی پور قائم مقام رئیس سازمان و معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی، محمد محمدی معاون توسعه مدیریت و منابع، حمید دبیری معاون بهبود تولیدات گیاهی، علیرضا افشار منش مدیر حوزه ریاست و سید عبدالوهاب نقیب رئیس اداره روابط عمومی برگزار شده بود از 50 نفر فعالین این بخش با اهدای گل و لوح سپاس تقدیر شد.

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

اشتغال‌زایی پایدار، ارزش آفرینی مواد معدنی و تأمین مواد اولیه صنعت فولاد کشور

دانشگاه سئوی ایران

دانشگاه سئوی ایران

مشاوره، آموزش و مدیریت پروژه های سئو در ایران

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

میلاد فرخ پور

میلاد فرخ پور

فعال حوزه انفورماتیک

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

صدیقه طباطبایی

صدیقه طباطبایی

خبرنگار تحلیلی گزارش خبر

مهدی آشتیانی فرد

مهدی آشتیانی فرد

خبرنگار اختصاصی خبرگزاری گزارش خبر

محمد تقی ناصریراد

محمد ناصریراد

فعال رسانه، مستندساز و منتقدِ سینما

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها