در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات عنوان شد؛

سودآوری 430 میلیون دلاری گروه سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات در سال 1402

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات (ومعادن) روز سه‌شنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۳ و در ساعت ۱۵، با حضور ۸۴.۵ درصدی سهامداران، اعضای هیئت‌مدیره، حسابرس و بازرس قانونی شرکت، در محل مجموعه فرهنگی ورزشی وزارت کار (سالن تلاش) تهران برگزار شده و تخصیص ۳۶ تومان سود به ازای هر سهم شرکت «ومعادن» مورد موافقت مجمع عمومی عادی سالیانه قرار گرفت.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر سودآوری 430 میلیون دلاری گروه سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات در سال 1402

به گزارش خبرنگاران گروه بازارسرمایه گزارش خبر، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات (ومعادن) روز سه‌شنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۳ و در ساعت ۱۵، با حضور ۸۴.۵ درصدی سهامداران، اعضای هیئت‌مدیره، حسابرس و بازرس قانونی شرکت، در محل مجموعه فرهنگی ورزشی وزارت کار (سالن تلاش) تهران برگزار شده و تخصیص ۳۶ تومان سود به ازای هر سهم شرکت «ومعادن» مورد موافقت مجمع عمومی عادی سالیانه قرار گرفت.

اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در این مجمع، عنوان کرد: ترکیب سهام‌داران «ومعادن» در تاریخ ۱۸ تیر ماه ۱۴۰۲ را گروه فولاد مبارکه (۵۰.۴۵ درصد)، صندوق بیمه روستائیان و عشایر (۱۹.۳۷درصد)، شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین (۷.۷۵ درصد) و سایر سهام‌داران به میزان (۲۲.۴۳ درصد) تشکیل می‌دهد.

مدیرعامل «ومعادن» بیان کرد: سود شرکت در سال ۱۴۰۲ برابر با ۴۳۰ میلیون دلار بوده است. بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، سود ۱.۱ میلیارد دلاری در افق ۱۴۰۶ برای «ومعادن» در نظر گرفته شده‌است.

وی افزود: در این بین سهم شرکت گهرزمین ۲۳۱، گل‌گهر ۲۲۸، چادرملو ۱۸۲، ملی صنایع مس ایران ۱۶۸، توسعه آهن و فولاد گل‌گهر ۹۲، صبانور ۸۸، فولاد اقلید پارس ۳۴، تجلی توسعه معادن و فلزات ۲۸، آرتاویل ۲۷ و سایر شرکت‌ها ۱۰۸ میلیون دلار خواهد بود.

سعدمحمدی ضمن تشریح اقدامات و عملکرد شرکت طی ماه‌های گذشته و نیز وضعیت پروژه‌های در دست اقدام آن، مطرح کرد: در حال حاضر شرکت‌های گروه «ومعادن» در ۹۹ پروژه در حال اجرا و برنامه‌ریزی به ارزش ۱۳.۸۴ میلیارد یورو سرمایه‌گذاری کرده‌اند که سهم «ومعادن» از این میزان ۳.۵ میلیارد یورو، معادل ۱۵۰ هزار میلیارد تومان، می‌باشد.

وی افزود: سود خالص شرکت «ومعادن» از ۱۳.۸ همت در سال ۱۴۰۱ به ۱۷.۴۶ همت در سال ۱۴۰۲ رسیده که رشد ۲۷ درصدی داشته است. همچنین سود خالص گروه (تلفیقی) از ۱۶.۸ همت در سال ۱۴۰۱ به ۲۶.۲ همت در سال ۱۴۰۲ ارتقا یافته و با ۵۶ درصد رشد همراه بوده است.

سعدمحمدی در خصوص پروژه‌های پیشران در حال اجرای شرکت، اظهار داشت: احداث کارخانه تولید آهن اسفنجی ۱.۶ میلیون تنی و ذوب و فولادسازی ۱ میلیون تنی در شرکت صنایع فولاد کردستان، احداث کارخانه تولید کنسانتره سنگ آهن با ظرفیت ۲.۵ میلیون تن در شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور، احداث کارخانه گندله‌سازی صباامید غرب خاورمیانه با ظرفیت ۱ میلیون تن، بلوک دوم گازی سمنان با ظرفیت ۳۶۶ مگاوات و احداث کارخانه تولید آهن اسفنجی در شرکت‌های صنایع آهن و فولاد آرتاویل با ظرفیت ۱.۱ میلیون تن و فولاد اقلید پارس با ظرفیت ۱.۲ میلیون تن، اهم پروژه‌های «ومعادن» را تشکیل می‌دهند.

به گفته وی، پروژه بلوک دوم نیروگاه سیکل ترکیبی شهید باکری سمنان به عنوان نخستین طرح پیشران اقتصادی ظرف ۱۱ ماه در فروردین ماه سال جاری به بهره‌برداری رسیده است و هم‌اکنون طرح جدید ۳۶۰ مگاواتی بخار در این نیروگاه با هدف افزایش راندمان از ۳۵ درصد به ۵۴ درصد، رشد سوددهی و فروش برق تعریف شده است.

سعدمحمدی در خصوص سایر پروژه‌های «ومعادن» گفت: علاوه بر پروژه‌های پیشران، هم‌زمان راهبری و اجرای پروژه‌های دیگری را هم در برنامه داریم که از جمله می‌‎توان به احداث کارخانه کنسانتره مس با ظرفیت تولید سالیانه ۱۳۰ هزار تن در شرکت توسعه معادن و صنایع مس جانجا، احداث کارخانه الکترود گرافیتی با ظرفیت تولید سالیانه ۳۰ هزار تن در شرکت صنعت گستر سورنا، احداث کارخانه فروآلیاژ شیروان با ظرفیت تولید سالیانه ۴۰ هزار تن، احداث کارخانه تسمه نوار نقاله استیل کورد با ظرفیت تولید سالیانه ۱۵ هزار تن در شرکت کانیار ساعی و احداث کارخانه تایر با ظرفیت تولید سالیانه ۲۷ هزار تن در شرکت آریا تایر هامون اشاره کرد.

وی در خصوص پروژه جانجا، ادامه داد: در این پروژه، موفق به اجرای بیش از ۲۷ هزار متر حفاری اکتشافی شده‌ایم و در ادامه طراحی معدن را انجام داده‌ایم. در حال حاضر ۱۵ دستگاه ۱۰۰ تنی جدید را خریداری کرده‌ایم. با انجام مناقصه و انتخاب پیمانکار EPC، احداث کارخانه تولید کنسانتره مس و تجهیز کارگاه آغاز شده است؛ ضمن اینکه کلیه اقدامات لازم جهت تامین یوتیلیتی‌های مورد نیاز را انجام داده‌ایم و امیدواریم طی ۳ سال آینده، این پروژه عظیم که قابلیت صادراتی و ارزآوری خوبی را به همراه دارد، به بهره‌برداری برسانیم.

مدیرعامل «ومعادن» ضمن تشریح اقدامات اکتشافی «ومعادن» و اهمیت بالای آن برای مجموعه، ادامه داد: حفاری‌ها و عملیات اکتشافی در شرکت صبانور تا پایان سال ۱۴۰۲ مقدار ۱۸۶ میلیون تن به ذخایر قطعی شرکت اضافه کرده و طی دوسال گذشته ذخایر قطعی صبانور از ۴۴ میلیون تن به ۲۶۴ میلیون تن رسیده است که ارزش برجای این ذخایر، حدود ۷۵۰ میلیون دلار است.

در ادامه، گزارش حسابرس و بازرس قانونی شرکت ارائه و صورت‌های مالی مربوط به دوره مالی منتهی ۲۹/۱۲/۱۴۰۲ مورد تصویب مجمع قرار گرفت؛ روزنامه کثیرالانتشار «دنیای اقتصاد» به عنوان روزنامه رسمی شرکت انتخاب گردیده و تقسیم ۳۶ تومان سود به ازای هر سهم، مورد موافقت مجمع عمومی عادی سالیانه قرار گرفت.

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

اشتغال‌زایی پایدار، ارزش آفرینی مواد معدنی و تأمین مواد اولیه صنعت فولاد کشور

دانشگاه سئوی ایران

دانشگاه سئوی ایران

مشاوره، آموزش و مدیریت پروژه های سئو در ایران

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

میلاد فرخ پور

میلاد فرخ پور

فعال حوزه انفورماتیک

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

صدیقه طباطبایی

صدیقه طباطبایی

خبرنگار تحلیلی گزارش خبر

مهدی آشتیانی فرد

مهدی آشتیانی فرد

خبرنگار اختصاصی خبرگزاری گزارش خبر

محمد تقی ناصریراد

محمد ناصریراد

فعال رسانه، مستندساز و منتقدِ سینما

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها