کسب سود ۶۰ میلیارد تومانی در یک ماه فروش شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی

فروش شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی یزد (بکام) به عنوان قلب تولید فیبر نوری کشور در فروردین‌ماه ۱۴۰۳ نسبت به مدت مشابه قبلی ۱۰۶ درصد رشد داشته است!
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر کسب سود ۶۰ میلیارد تومانی در یک ماه فروش شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی

به گزارش خبرنگاران گروه بازارسرمایه گزارش خبر، شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی یزد (بکام)، یکی از زیرمجموعه‌های هلدینگ «ومعادن»، در یک ماهه منتهی به ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ عملکردی درخشان را به نمایش گذاشت و با رشد ۱۰۶ درصدی درآمدهای خود نسبت به فروردین ۱۴۰۲، رکورد جدیدی در درآمدزایی را به ثبت رساند.

قلب تولید فیبر نوری کشور در این دوره، بیش از ۶۰ میلیارد تومان فروش داشته که ۱۳ میلیارد تومان از آن به صادرات اختصاص یافته است.

بر این اساس، «بکام» در فروردین امسال ۱۰ میلیارد تومان از محل فروش کابل برق و سه میلیارد تومان از محل فروش کابل‌های مخابراتی مسی درآمد کسب کرد.

در فروش داخلی که مجموع آن به ۴۷ میلیارد تومان می‌رسد، فروش کابل‌های مخابراتی نوری بیشترین سهم را دارد. در فروردین ۱۴۰۳، «بکام» ۸۲۸ کیلومتر کابل‌های مخابراتی نوری به فروش رسانده و از این محل، ۳۲ میلیارد تومان درآمد کسب کرده است.

فروش کابل‌های مخابراتی مسی در این ماه، سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و فروش ۸۶ تن کابل برق در کارخانجات شهید قندی نیز درآمد ۱۱ میلیارد تومانی برای این شرکت به ارمغان آورده است.

قضیه زمانی جالب می‌شود که بدانید جمع درآمدهای «بکام» در فروردین ۱۴۰۲، تنها ۲۹ میلیارد تومان بود. از این مقدار، ۲۰ میلیارد تومان متعلق به فروش داخلی و ۹ میلیارد تومان متعلق به فروش صادراتی بود.

بر این اساس، جمع درآمدهای «بکام» در فروردین ۱۴۰۳ نسبت به فروردین ۱۴۰۲، رشد ۱۰۶ درصدی را تجربه کرده است.

تحلیل تکنیکال بکام

بررسی وضعیت تکنیکال سهام شرکت شهید قندی یزد (بکام) نیز در یک سال اخیر نشان می‌دهد که با وجود افت سنگینی که در بیشتر نمادهای بازار شاهد بودیم، این نماد در یک محدوده رنج (خنثی) در حال معامله است.

«بکام» پس از رشد نزدیک به ۴۰۰ درصدی که در ۱۱۷ روز معاملاتی داشت، در حال استراحت است تا بتواند گام بعدی حرکتی خود را شروع کند.

محدوده ۲۲۰ تا ۲۳۰ تومان محدوده حمایتی قدرتمند بکام محسوب می‌شود و در صورت شکست مقاومت ۳۳۰ تومانی محدوده ۴۵۰ تومانی، مقاومت بعدی سهم خواهد بود.

آخرین وضعیت کارخانجات تولیدی شهید قندی

شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی در حوزه تولید کابل‌های برق با کیفیت در سطوح ولتاژی مختلف به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان فعال در این حوزه شناخته می‌شود.

شرکت توانسته است نخستین تولید‌کننده کابل‌های فشار قوی و فوق فشار قوی با ولتاژهای ۱۳۲، ۲۳۰، و ۴۰۰ کیلوولت در ایران شود. همچنین، تولید کابل‌های تخصصی در زمینه‌های مختلف از جمله کابل‌های مخابراتی مسی و نوری نیز جزو دستاوردهای این شرکت محسوب می‌شود.

از دیگر اقدامات شرکت می‌توان به ادغام با شرکت فیبر نوری و سلول خورشیدی، اخذ گواهینامه‌های کیفیت جهانی ISO 9001 و ISO 14001، و تمرکز بر بینش صنعتی و نوآوری اشاره کرد.

در حال حاضر نزدیک به ۸۰ درصد فیبر نوری کشور در کارخانجات شهید قندی یزد تولید می‌شود و علاوه بر آن، طرح‌های توسعه‌ای شرکت و برنامه دولت برای افزایش ظرفیت فیبر نوری کشور، می‌تواند خبر خوبی برای «بکام» باشد.

ظرفیت‌های شهید قندی برای افزایش فیبر نوری

برومند، مدیر کارخانه شهید قندی در گفت‌وگو با شهر بورس، درباره آینده مخابرات با فیبر نوری، اظهار داشت: در حال حاضر اگر شما سابقه شهید قندی را در نظر بگیرید، خدمتی که به شبکه مخابراتی کشور و شبکه دیتا انجام داده است از بی نهایت هم بالاتر است.

وی افزود: تمام کابل های تولیدی شرکت مخصوصا کابل‌های نوری در بستر مخابراتی و تورینگ سراسری کشور به کار گرفته شده که سرعت بالا چه در بحث موبایل، چه در بحث تلفن ثابت و همچنین تماس امن با سراسر دنیا بدون تاثیر عوامل محیطی تا صد سال آینده نتیجه استفاده از این کابل‌هاست.

برومند با بیان اینکه «ماهیت کابل فیبر نوری از جنس یک لوله صد درصد شیشه خالص است و اطلاعات به صورت امواج نورانی از داخل کابل بدون هیچ تداخلی حرکت می‌کند.»، خاطرنشان کرد: مشکلی که وجود دارد، ظرفیت اینترفیس‌ها که وظیفه تبدیل اطلاعات به نور و تبدیل نور به اطلاعات را دارند محدود بوده؛ در حالی که ظرفیت کابل فیبر نوری بی نهایت است.

مدیر کارخانه شهید قندی ادامه داد: در حال حاضر، فیبر تا مراکز مخابراتی آمده و تا منازل مردم به صورت کابل الکترونیکی یا کابل مسی پخش شده است. در ادارات، بانک‌ها و وزارتخانه‌ها نیز نهایتاً از کابل‌های پیشرفته‌تر استفاده می‌کنند، اما الان برنامه مخابرات این است که فیبر را به مقابل وزاتخانه‌ها یا چنین مراکزی برسانند تا شبکه داخلی به فیبر مجهز شود.

وی به تشریح ظرفیت‌های مجموعه کارخانجات شهید قندی پرداخت و عنوان کرد: این اقدام یک سری کابل جدید نیاز دارد که در شهید قندی سرمایه‌گذاری برای تولید آن را انجام و مواد اولیه را تامین کرده است. این فیبر که بستر آن بی‌نهایت است تا اندازه بسیار زیادی می‌تواند سرعت و امنیت اطلاعات را افزایش بدهد.

برومند عنوان کرد: وزارت ارتباطات در نظر دارد ۲۰ میلیون مصرف کننده را به فیبر نوری مجهز کند که امیدواریم طی برنامه‌های توسعه‌ای آتی، تمام کشور بتوانند از آن بهره‌مند شوند.

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

اشتغال‌زایی پایدار، ارزش آفرینی مواد معدنی و تأمین مواد اولیه صنعت فولاد کشور

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

میلاد فرخ پور

میلاد فرخ پور

فعال حوزه انفورماتیک

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

صدیقه طباطبایی

صدیقه طباطبایی

خبرنگار تحلیلی گزارش خبر

مهدی آشتیانی فرد

مهدی آشتیانی فرد

خبرنگار اختصاصی خبرگزاری گزارش خبر

محمد تقی ناصریراد

محمد ناصریراد

فعال رسانه، مستندساز و منتقدِ سینما

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها