مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس:

عدالت فرهنگی در فارس رونق خواهد گرفت

حمید رضا قانعی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: سال پر رونقی پیش روی عرصه فرهنگ و هنر فارس است.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر عدالت فرهنگی در فارس رونق خواهد گرفت

به گزارش خبرنگاران گروه فرهنگ، هنر و رسانه گزارش خبر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در تشریح برنامه‌های سال 1403 اداره کل مطبوع خود با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان دبیری شورای توسعه قرآنی فصل پررونقی را در رویدادها و فعالیت‌های قرآنی پشت سر گذاشت، گفت: در ایام نوروز محافل مختلف قرآنی در اماکن گردشگری و بیشتر نقاط شهر شیراز برپا شد که با استقبال خوب مردم مواجه بود.

حمیدرضا قانعی با بیان اینکه امسال در عرصه فرهنگ و هنر سال پر رونقی است به برگزاری جشن‌های دهه ولایت و امامت همچنین عید غدیر اشاره کرد و افزود: یکم اردیبهشت ماه روز بزرگداشت سعدی شیرازی و 15 اردیبهشت هفته شیراز است که با برنامه های مختلف و متنوعی همراه خواهد بود.

وی ادامه داد: شرایط و سازوکاری در پیش گرفتیم که بتوانیم رویدادها و فعالیت هایی از این قسم را به گونه ای برگزار کنیم که مردم بتوانند مشارکت و بهره بیشتری ببرند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در رابطه با برگزاری روز بزرگداشت سعدی بیان کرد: علاوه بر برنامه های رسمی که در بحث ها و اندیشه های علمی در اندیشه سعدی صورت می گیرد در کنار آن پویش هایی برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان تدارک دیده ایم که همراهی آن ها را هم داشته باشیم.

قانعی افزود: یکی از اتفاقات ویژه سال 1403 رقم خواهد خورد برگزاری کنگره بزرگداشت شهدای سرداران شهید استان فارس است که در آبان ماه برگزار می شود و تقریبا همه دستگاه‌ها فرهنگی استان هم افزایی خوبی اتخاذ کرده اند که بتوانند در آبان ماه رویدادی در خور و شان استان فارس برگزار کنیم.

قانعی گریزی به برنامه های اداره ارشاد فارس در حوزه سینما زد و با بیان اینکه در اسفندماه پردیس سینمایی نخل لارستان و پردیس سینمایی یاس فسا و همچنین سینما فرهنگ شیراز که مدت ها از چرخه اکران دور شده بود مجددا به چرخه اکران سینمایی بازگشت، گفت: به زودی سینماهای دیگری در سطح شهر شیراز افتتاح خواهد شد که همه این ها نوید این را می دهد که عدالت فرهنگی در نقاط مختلف بیش از پیش فراهم می شود و مردم می توانند ازرویدادهای فرهنگی هنری بهره ببرند.

وی در رابطه با برنامه های فرهنگی هنری شهرستان های فارس نیز گفت: باتوجه به گستره جغرافیایی و اقلیمی فارس هر کدام از شهرستان ها برنامه های خاص خود را دارند و ما سعی کردیم در عرصه سیاست گذاری کلان حرکت کنیم و طرح ریزی و جزییات برنامه ها را خود اهالی آن شهرستان اعم از برگزاری شب شعرها، جشنواره ها و رویدادهای موسیقیایی خودشان واگذار کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در رابطه با ساز و کارهای مختلف و متنوعی که اداره ارشاد برای ورود یک فرد و یک جوان در عرصه فرهنگ و هنر طراحی شده است، توضیح داد: بعضی افراد از آموزشگاه های آزاد هنری استفاده می کنند عده ای هم از راه هنرستان و دانشگاه ورود می کنند که همه این مسیرها ویژگی های مثبت و منفی خاص خود را دارد که در جای خود قابل بحث و طرح ریزی است.

قانعی ادامه داد: امسال به خاطر رونق بیشتر آموزشگاه های هنری، جشنواره ویژه ای برگزار می کنیم که این جشنواره در واقع به رقابت بین هنرجوهای آموزشگاه های مختلف می پردازد و موجب می شود هنرجویان انگیزه و رونق بیشتری داشته باشند. همچنین برای بچه های مدرسه شهید آوینی هم در بخش دختران هم در بخش پسران برنامه ریزی هایی کردیم که با حضورشان در جشنواره های ملی بتوانند بیش از پیش بدرخشند.

به گفته وی یکی از مسایلی که سال جدید در دستور کار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس است شورای پاسداشت زبان فارسی است که در فارس بیش از پیش رونق پیدا کرده است.

مدیرکل ارشاد فارس بیان کرد: فارس به دلیل قدمت دیرینه ای که در حوزه ادبیات و شعر دارد می تواند زمینه ساز رونق و استفاده بیشتر مردم از زبان فارسی باشد.

قانعی گفت: با برنامه ریزی های انجام شده امیدواریم بتوانیم این زمینه را فراهم کنیم همچنین تقاضایی که از هنرمندان فرهنگ وران و مردم عزیز داریم این است که بیش از پیش به زبان فارسی و بن مایه های پررنگ و پر افتخار آن توجه کنند که بتوانیم فارس را به عنوان یک استان الگو در عرصه پرداختن به زبان فارسی بیش از پیش مطرح کنیم.

وی افزود: شورای پاسداشت زبان و ادبیات فارسی مجموعه اتفاق های تبلیغی و ترویجی است که مردم بیش از پیش به زبان خود توجه کنند. توجه به زبان فارسی باعث می شود اندیشه های تمدن اسلامی انقلابی ما بیشتر دیده می شود همه این ها باعث می شود که بیشتر به زبان فارسی توجه کنیم.

مدیرکل ارشاد ادامه داد: در اداره کل ارشاد دبیری شورای پاسداشت زبان فارسی جلسات مختلف با اصناف برای نامگذاری ها ترتیب دادیم تا اصناف از واژه های فارسی استفاده کنند در تبلیغات شهر از زبان فارسی بهره ببریم همچنین در ادبیات محاوره ای سعی کنند از گویش های بومی و محلی خود استفاده کنند چرا که زبان فارسی پر از ضرب‌المثل های شیرین فارسی است . همه این ها بیش از پیش قوام جامعه ایرانی را در حوزه ادبیات و تمدن اسلامی ایرانی غنی تر خواهد کرد.

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

اشتغال‌زایی پایدار، ارزش آفرینی مواد معدنی و تأمین مواد اولیه صنعت فولاد کشور

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

میلاد فرخ پور

میلاد فرخ پور

فعال حوزه انفورماتیک

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

صدیقه طباطبایی

صدیقه طباطبایی

خبرنگار تحلیلی گزارش خبر

مهدی آشتیانی فرد

مهدی آشتیانی فرد

خبرنگار اختصاصی خبرگزاری گزارش خبر

محمد تقی ناصریراد

محمد ناصریراد

فعال رسانه، مستندساز و منتقدِ سینما

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها