در گفتگو با "صابر زارعی" کارشناس حوزه فن بیان مطرح شد:

کلید طلایی موفقیت در دنیای دیجیتال با جادوی ویدیو و فن بیان

فعالیت در دنیای مجازی هم آداب و مراتب خاص خود را دارد و جذب مخاطب و کسب درآمد در این فضا نیاز به آشنایی با اصول و مقدمات بازاریابی و تبلیغات در عرضه محصولات، کالا و خدمات است.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر کلید طلایی موفقیت در دنیای دیجیتال با جادوی ویدیو و فن بیان

به گزارش خبرنگاران گروه زندگی و سرگرمی گزارش خبر، امروزه ارائه خدمات و محصولات و یا به عبارتی کسب درآمد از طریق فضای مجازی به دلایل گسترده فراگیر شده و حتی عده ای با وجود داشتن شغل رسمی علاقه مند به فعالیت در این حوزه هستند. ضریب نفوذ بالا، سهولت در کسب درآمد به نسبت فضای واقعی، امکان فعالیت در هر ساعت از شبانه روز، عدم پرداخت مالیات و حتی عدم به نیاز به داشتن امکانات و سرمایه و مجوز و ... باعث شده تا افرادی بسیاری علاقه به کسب درآمد از طریق دنیای مجازی شوند.

اما فعالیت در دنیای مجازی هم آداب و مراتب خاص خود را دارد و جذب مخاطب و کسب درآمد در این فضا نیاز به آشنایی با اصول و مقدمات بازاریابی و تبلیغات در عرضه محصولات، کالا و خدمات است.

در میان انواع شیوه های جذب مخاطب ، تولید محتوی مناسب و نحوه ارائه محصول و خدمات بسیار مهم است. یکی از راهکارهای محبوب و پر بازدید در فضای مجازی، تولید محتوای ویدئویی است . تولید محتوی ویدئویی به حدی محبوب شده است که تنها در ایالات متحده آمریکا ۸۵ درصد از کاربران اینترنت به تماشای انواع ویدیوها می پردازند. با چنین تقاضای گسترده ای برای مشاهده محتوای ویدیویی، جای تعجب نیست که چرا هم بازاریابان و هم سازندگان محتوا در سراسر جهان شروع به ساخت و آموزش تولید محتوای ویدئویی کرده اند. اما با وجود جذابیت و اثر گذار بودن این شیوه در جذب مخاطب و مشتری، بسیاری از افراد به دلیل کم رویی وخجالتی بودن، از حضور در مقابل دوربین واهمه دارند و یا اینکه محتوی تولیدی شان به دلیل نداشتن آگاهی از مهارت های کلامی و غیر کلامی باعث می شود، کیفیت چندانی ندارد!

به منظور آشنایی با مهارت ها و ویژگی های کلامی و غیر کلامی در زمان تولید محتوی ویدئویی و مختصات قرار گرفتن در برابر دوربین با "صابر زارعی" کارشناس حوزه فن بیان و نویسنده کتاب فیل بیان همکلام شدیم. زارعی که بیش از دو دهه در حوزه فن بیان و مهارت های کلامی و شیوه ارائه مطالب در موقعیت های مختلف سابقه فعالیت دارد، از زیر و بم این کار و نکات کلیدی آن با ما سخن گفته است.

نقش و جایگاه ارتباطات ویدئویی با دیگران را چگونه ارزیابی می کنید؟

در دنیای پرهیاهوی امروز، تولید محتوای ویدیویی به ابزاری قدرتمند برای جذب مخاطب، انتقال پیام و رسیدن به اهداف مختلف تبدیل شده است. این نوع محتوا به دلیل ماهیت بصری و جذاب خود، توجه افراد را به خود جلب می‌کند و می‌تواند تاثیر عمیقی بر ذهن و احساسات آنها بگذارد.

مزایای تولید محتوای ویدئویی کدامند؟

افزایش آگاهی از برند اولین مزیت است. ویدیو می‌تواند به شما کمک کند تا برند خود را به مخاطبان بیشتری معرفی کنید و اعتماد و وفاداری آنها را جلب کنید. ارتباط موثرتر دومین مزیت است. ویدیو به شما امکان می‌دهد تا با مخاطبان خود به طور مستقیم ارتباط برقرار کنید و احساسات و پیام خود را به طور شفاف منتقل کنید.

افزایش ترافیک وب‌سایت مزیت بعدی است. ویدیو می‌تواند ترافیک وب‌سایت شما را به طور قابل توجهی افزایش دهد و مخاطبان بیشتری را به سمت محصولات یا خدمات شما سوق دهد. بهبود سئو از مزیت های مهم این مقوله است. محتوای ویدیویی نقش مهمی در بهبود سئو وب‌سایت شما دارد و رتبه شما را در موتورهای جستجو ارتقا می‌دهد. در نهایت افزایش فروش یک مزیت مهم محسوب می شود. ویدیو می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر تصمیم‌گیری خرید مخاطبان شما داشته باشد و فروش شما را افزایش دهد.

تاثیر فن بیان و مهارت های کلامی و غیر کلامی در جذابیت ویدیو کدامند؟

فن بیان و مهارت‌های کلامی و غیرکلامی نقش بسیار مهمی در جذابیت و اثرگذاری ویدیو دارند. یک فرد آموزش دیده ماهر می‌تواند با استفاده از لحن مناسب، زبان بدن قوی و بیان واضح توجه مخاطب را به خود جلب کند و پیام خود را به طور موثر منتقل کند.

آیا قدرت فن بیان و تولید محتوا مختص برخی مشاغل و حرفه هاست و یا می توان در هر شغلی از آن استفاده کرد؟

اتفاقاً این هنر مختص یک سری مشاغل خاص نیست و در همه حرفه ها کاربرد دارد و افراد می توان بعد از آموزش شاهد معجزه و جادوی فن بیان باشند. به عنوان مثال یکی از هنرجویان اخیر ما، پس از شرکت در کلاس‌های آموزش فن بیان و تولید محتوا، به طور همزمان با دوره شروع به تولید محتوای ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی کرد.

محتوای جذاب و فن بیان قوی ایشان، به سرعت توجه مخاطبان را به خود جلب کرد و او در مدت کوتاهی به چهره‌ای شناخته شده در حوزه تخصص خود به عنوان بک صافکار تبدیل شد. تاثیرگذاری محتوای ایشان به قدری بود که یک کمپانی بزرگ در امارات با او تماس گرفت و از او دعوت کرد که برای کار و اقامت با امکانات کامل به امارات مهاجرت کند و‌ این‌ موضوع تنها با تولید محتوا محقق شد و‌ زندگی ایشان را متحول نمود.

داستان این هنر آموز نمونه‌ای بارز از قدرت جادویی ویدیو و فن بیان در دگرگون کردن مسیر زندگی افراد است. نمونه های زیادی از هنرجویان ما هستند که با یادگیری مهارت فن بیان و‌ تولید محتوا به راحتی جلوی دوربین ظاهر می شوند، با اعتماد به نفس سخن‌ می‌گویند‌ و نسبت به رقبا هر روز شانس درآمدی بیشتری کسب می‌کنند.

توصیه شما به جوانان چیست؟

افراد به ویژه جوانان می توانند با شرکت در دوره‌های آموزشی فن بیان و تولید محتوا، به عنوان یک‌انسان امروزی دارای دانش و مهارت های خاص زندگی خود را متحول کنند. وقت آن شده که مهارت‌های خود را در تولید محتوای ویدیویی جذاب ارتقا دهید. فن بیان خود را تقویت کنید و با اعتماد به نفس بیشتری در مقابل دوربین و‌هر جمعی ظاهر شوید. زمان آن رسیده که برند خود را به اطرافیان در سطح ملی و حتی جهانی معرفی کنید و در بین رقبا بدرخشید. با یادگیری این مهارت اجتماعی مسیر زندگی خود را دگرگون کنید و به اهدافتان برسید.

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

اشتغال‌زایی پایدار، ارزش آفرینی مواد معدنی و تأمین مواد اولیه صنعت فولاد کشور

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

میلاد فرخ پور

میلاد فرخ پور

فعال حوزه انفورماتیک

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

صدیقه طباطبایی

صدیقه طباطبایی

خبرنگار تحلیلی گزارش خبر

مهدی آشتیانی فرد

مهدی آشتیانی فرد

خبرنگار اختصاصی خبرگزاری گزارش خبر

محمد تقی ناصریراد

محمد ناصریراد

فعال رسانه، مستندساز و منتقدِ سینما

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها