برگزاری جلسه هماهنگی مجمع شرکت سرمایه‌گذاری استان قزوین

جلسه بررسی روند اجرایی و هماهنگی برگزاری مجمع شرکت سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت قزوین در محل امور اقتصادی و دارایی این استان برگزار شد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر برگزاری جلسه هماهنگی مجمع شرکت سرمایه‌گذاری استان قزوین

به گزارش خبرنگاران گروه بازارسرمایه گزارش خبر، جلسه هماهنگی برگزاری مجمع شرکت سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت قزوین با حضور نماینده وزیر اقتصاد و مدیر کل امور اقتصاد و دارایی این استان، مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار، دستیار ویژه و مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت، مدیران عامل تعاونی های شهرستانی سهام عدالت و شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت قزوین، نمایندگان استانداری، اداره ثبت و تعاون، نهادهای نظارتی و امنیتی و همچنین نمایندگان دستگاه‌های مختلف اجرایی و تنی چند از مقامات این استان، در محل امور اقتصاد و دارایی قزوین برگزار شد.

اجرایی کردن یک هدف ملی

امیر خلیلی خواه، نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان قزوین در این جلسه که با موضوع بررسی آخرین وضعیت و هماهنگی های مرتبط با برگزاری مجمع شرکت سرمایه گذاری استان قزوین برپا شد، گزارشی در خصوص آخرین وضعیت و شرایط برگزاری مجمع شرکت سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت این استان ارایه داد و اظهار کرد: دستگاه های اجرایی این استان در فرایند برگزاری مجمع شرکت سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت قزوین بالاترین سطح همکاری را از خود به نمایش گذاشته اند و از سویی دیگر با توجه به این که برگزاری مجمع شرکت سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت یک هدف ملی تلقی می شود، باید همه مقامات و دستگاه های اجرایی و نظارتی استان در راستای تحقق این هدف گام بر دارند.

تشریح برگزاری مجامع

در جلسه هماهنگی برگزاری مجمع شرکت سرمایه گذاری استان قزوین، ولی‌اله جعفری، مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار فرایند برگزاری مجامع شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت را برای حاضرین تشریح کرد و به سوالات مطرح شده حاضرین پاسخ داد.

ولی اله جعفری، مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان این که شورای عالی بورس در آبان امسال مصوبه مربوط به برگزاری شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی را ابلاغ کرد، گفت: ۳۱ شرکت سرمایه‌گذاری استانی داریم که ۲۸ شرکت در بورس اوراق بهادار پذیرفته شده‌اند. در این میان استان سمنان با وجود پیگیری‌های انجام شده، همچنان به عنوان نهاد مالی نزد سازمان بورس و اوراق بهادار و به عنوان ناشر در بورس پذیرفته نشده است. استان تهران نیز برای پذیرش در بورس و معامله سهام باید از البرز جدا شود.

وی افزود: شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی مطابق قانون تجارت باید ۴ ماه بعد از پایان سال مالی مجامع خود را برگزار کنند. این درحالی است که مجامع برخی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی ۴ سال برگزار نشده است.

جعفری نحوه حضور سهامداران در مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی را مهمترین موضوع در راستای اجرای مصوبه شورای عالی بورس عنوان و تصریح کرد: مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی به صورت الکترونیک و از بستر سامانه دیما برگزار می شود.

روشن شدن تکلیف شرکت‌های سرمایه گذاری استانی

مهدی حاجی‌وند، دستیار ویژه و مشاور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در امور سهام عدالت نیز در این نشست گفت: در طی سال های اخیر اتفاق های خوب در حوزه سهام عدالت شکل گرفته است که واریز منظم سود سهام عدالت و انتقال سهام متوفیان به وراث از بزرگترین تحولات آن به شمار می رود.

وی در ادامه با بیان این که برگزاری مجامع شرکت سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت باعث می شود تا تکلیف این شرکت ها بعد از سال ها مشخص شد افزود: در راستای اجرای مصوبه شورای عالی بورس، اقدامات لازم برای برگزاری مجمع شرکت سرمایه گذاری استان قزوین با همکاری سازمان‌ها و نهادهای مرتبط در حال انجام است و بر أساس برنامه ریزی های صورت گرفته مجمع این استان در ماه های ابتدای سال آینده برگزار می شود.

گفتنی است، در این جلسه مدیران عامل شرکت سرمایه گذاری قزوین و شرکت‌های تعاونی‌های شهرستانی سهام عدالت استان، مدیران اداره ثبت و سایر ارکان و نهادها و دستگاه‌های مرتبط به تشریح اقدامات صورت گرفته پرداخته اند.

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

میلاد فرخ پور

میلاد فرخ پور

فعال حوزه انفورماتیک

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

صدیقه طباطبایی

صدیقه طباطبایی

خبرنگار تحلیلی گزارش خبر

مهدی آشتیانی فرد

مهدی آشتیانی فرد

خبرنگار اختصاصی خبرگزاری گزارش خبر

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها