معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز؛

خدمات درمانی فارس در دولت سیزدهم توسعه یافت

به مناسبت فرا رسیدن دهه مبارک فجر، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، پیشرفت های حوزه درمان فارس را در دولت سیزدهم تبیین کرد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر خدمات درمانی فارس در دولت سیزدهم توسعه یافت

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، دکتر «مهرداد شریفی» با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام ایران اسلامی، دهه پرفروغ فجر را فرصتی مناسب برای تببین دستاورد های حوزه سلامت دانست.

او با اشاره به نگاه ویژه دولت سیزدهم به مجموعه سلامت و گام‌ های بلندی که تاکنون در این حوزه در استان فارس برداشته شده است، گفت: یکی از مهمترین رسالت ‌های وزارت بهداشت در دولت سیزدهم، پرداختن به موضوع عدالت و تعالی نظام سلامت و تلاش در راستای بهره ‌مندی و دسترسی عادلانه همه افراد جامعه به مولفه‌ های سلامت بوده که در ابعاد مختلف، مورد توجه قرار گرفته است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با نگاهی به مسیر توسعه خدمات حوزه درمان فارس از مرداد سال 1400 تا کنون، مجموعه درمان فارس را شبکه ای گسترده، شامل ۷۰ بیمارستان با هشت هزار و ۱۹۰ تخت فعال، هزار و سیصد درمانگاه و موسسه درمانی، هزار و ۶۰۹ مطب متخصص، یک هزار و ۳۰ مطب عمومی و ۵۱۳ دفتر کار عنوان کرد.

او با اشاره به تلاش مجموعه سلامت استان برای توسعه عادلانه خدمات سلامت در همه مناطق استان از آغاز به کار چهار بیمارستان جدید در دولت سیزدهم شامل بیمارستان شهدای سلامت شهرستان نی ریز با ۱۲۰ تخت، بیمارستان حضرت امام علی(ع) کازرون با ۱۰۰ تخت، بیمارستان صدیقی گله دار با ۳۲ تخت و بیمارستان شهدای شهرستان رستم با ۶۴ تخت بستری به عنوان ثمره‌ای از این تلاش یاد کرد.

دکتر شریفی همچنین از اعزام بیش از 650 پزشک فوق تخصص، پزشک متخصص و پزشک عمومی به شهرستان‌های استان فارس در دولت سیزدهم خبر داد که با هدف رفع نیاز مردم مناطق مختلف استان به مراجعه به مرکز استان برای دریافت خدمات درمانی صورت گرفته است.

راه اندازی 22 پایگاه اورژانس، تحویل هشت دستگاه موتورلانس، سه دستگاه اتوبوس آمبولانس جدید به اورژانس ۱۱۵ و جذب ۱۵۴ تکنسین اورژانس ۱۱۵ طی دو سال اخیر، دیگر عرصه‌های توسعه خدمات درمانی بود که این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز به آن اشاره کرد.

به گفته دکتر شریفی از مرداد سال جاری تاکنون، بیش از ۶۵۰ هزار ماموریت امدادی شهری، جاده‌ای و هوایی به همت مجموعه اورژانس فارس انجام شده است.

دکتر شریفی در ادامه به پیشینه غنی مجموعه سلامت فارس در زمینه پیوند اعضا اشاره کرد که در 30 ماه گذشته، انجام دو هزار و 993 پیوند اعضا، 288 عمل کاشت حلزون شنوایی و 453 پیوند مغز استخوان در این زمینه به ثبت رسیده است.

او همچنین از انجام بیش از 20 هزار بازدید نظارتی از بیمارستان ها، مراکز درمانی، مطب ‌ها و موسسات درمانی استان خبر داد که با تعطیلی 351 مرکز غیرمجاز، برای تامین سلامت عمومی همراه بوده است.

دکتر شریفی یکی از محور‌های توسعه خدمات درمانی و ارتقای کمی و کیفی خدمات درمانی در سال‌های اخیر را راه اندازی مرکز پایش مراقبت‌های درمانی (MCMC) به عنوان یکی از ابتکارات دانشگاه برشمرد که کارشناسان این مرکز در 30 ماه گذشته، به صورت شبانه روزی پاسخگوی بیش از یک میلیون و نهصد هزار تماس مردمی بوده اند.

این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز خدمت رسانی به ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار بیمار در بیمارستان‌ های دولتی زیر مجموعه دانشگاه و انجام بیش از 351 هزار عمل جراحی اورژانس و الکتیو در بیمارستان‌های دولتی فارس را از دیگر دستاورد‌های حوزه درمان دانشگاه در 30 ماه گذشته عنوان کرد.

دکتر شریفی ادامه داد: از ابتدای شروع دولت سیزدهم تا کنون، یک هزار و 300 میلیارد تومان تجهیزات پزشکی با هدف تامین نیاز مراکز درمانی، در اختیار بیمارستان های دولتی زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز قرار گرفته است.

او راه اندازی مرکز مشاوره ناباروری در بیمارستان مادر و کودک شوشتری شیراز برای نخستین بار در کشور و با هدف کمک به زوجین نابارور را از دیگر دستاوردهای مجموعه درمان دانشگاه برشمرد و اضافه کرد: همچنین مراکز سطح دو ناباروری نیز در پنج شهرستان داراب، لامرد، اقلید، آباده، ممسنی و فیروزآباد راه اندازی شده است.

راه اندازی هفت مرکز NCD دولتی جدید در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شیراز و شهرستان‌های استان، از دیگر دستاورد‌های معاونت درمان در دولت سیزدهم بود که معاون درمان دانشگاه به آن اشاره کرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه توسعه اشتغال در بخش سلامت نیز در چهارچوب قانون و مقررات و با بهره گیری از ظرفیت های بخش خصوصی در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حال انجام است، گفت: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون، پروانه بهره برداری 890 موسسه درمانی از سوی اداره ارزیابی و صدور پروانه های این معاونت صادر شده است.

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها