معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد؛

همزمان با دهه مبارک فجر 27 پروژه عمرانی سلامت محور در فارس به بهره برداری می رسد

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز همزمان با دهه مبارک فجر، از افتتاح 27 پروژه عمرانی سلامت محور در استان، در طول این دهه خبر داد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر همزمان با دهه مبارک فجر 27 پروژه عمرانی سلامت محور در فارس به بهره برداری می رسد

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، دکتر «سید ابوالفضل هاشمی اصل» در جمع اصحاب رسانه با تبریک دهه مبارک فجر، از اصحاب رسانه برای آگاهی بخشی به مردم در حیطه سلامت قدردانی کرد و گفت: شاخص ها و آمارها نشان از این دارد که دستاوردهای انقلاب در حوزه های مختلف در کشور، قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست و این نشان از نعمت بزرگ انقلاب شکوهمند اسلامی است.

او با اشاره به افتتاح و بهره برداری از 155 پروژه بهداشتی، درمانی، آموزشی، پژوهشی، دانشجویی به متراژ 89 هزار و 166 متر مربع با اعتبار بالغ بر هزار میلیارد تومان، از ابتدای دولت سیزدهم گفت: در دهه مبارک فجر امسال نیز 27 پروژه عمرانی، به متراژ 9 هزار و 587 متر مربع با اعتبار 170 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.

دکتر هاشمی اصل همچنین از راه اندازی 75 پروژه بهداشتی تا هفته دولت سال آینده خبر داد و ادامه داد: در پروژه های درمانی طی 30 ماه گذشته، 825 تخت بیمارستانی، تجهیز و نوسازی شده است؛ به طوری که شاخص آن در بیمارستان ها از یک و 88 صدم، به یک و 99 صدم رسیده است.

او از ایجاد، توسعه و بازسازی 5 هزار و 500 متر مربع؛ شامل خوابگاه های دانشجویی در بیمارستان های شهید دکتر فقیهی، نمازی، ابن سینا و دانشکده پرستاری حضرت زهرا(س) آباده؛ اتاق تمیز مرکزی دانشگاه و 5 اتاق تمیز دارویی در بیمارستان های نمازی، شهید دکتر فقیهی، آنکولوژی امیر و حاج محمد اسماعیل امتیاز و فوریت های جراحی شهید رجایی در دولت سیزدهم خبر داد و افزود: راه اندازی 22 پایگاه جدید اورژانس 115 و افزایش تعداد پایگاه ها از 168 پایگاه به 190 پایگاه با اعتباری بالغ بر 110 میلیارد تومان برای ساخت و تجهیز، دیگر اقدام مهم در این حوزه است.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام اینکه در حال حاضر نیز 254 پروژه به متراژ 505 هزار و 700 مترمربع و به ارزش فعلی نزدیک به 19 هزار میلیارد تومان در دست اقدام است، گفت: راه اندازی سه هزار و 694 تخت بیمارستانی شامل هزار و 930 تخت در مرحله انعقاد قرارداد و نزدیک به هزار تخت بیمارستانی با پیشرفت متوسط 60 درصد در بیمارستان های مرودشت، داراب و اعصاب و روان صدرا تا پایان خرداد 1403 به بهره برداری می رسد و راه اندازی حدود 700 تخت نیز با پیشرفت نزدیک به 30 درصدی در دیگر پروژه های بیمارستانی، در دست اقدام است.

به گفته این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، 167 واحد بهداشتی با پیشرفت متوسط 65 درصد شامل سه واحد آموزشی، سه واحد پژوهشی، 84 واحد خوابگاه متاهلی به متراژ هفت هزار و 800 متر مربع با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد تومان و با پیشرفت حدود 15 درصد نیز هم اکنون در دست اقدام است.

دکتر هاشمی اصل در بخش دیگری از صحبت های خود به تجهیز و نوسازی 825 تخت بیمارستانی به ارزش نزدیک 66 میلیارد تومان و تامین اعتبار تهیه 9 هزار و 633 دستگاه تجهیزات پزشکی سرمایه ای و غیر سرمایه ای به ارزش حدود هزار 335 میلیارد تومان اشاره کرد.

او پیرامون اقدامات مهم در حوزه نیروی انسانی طی 30 ماه گذشته نیز توضیح داد: پرداخت 34 ماه از مطالبات اساتید، پزشکان و کارکنان و کاهش تاخیر در پرداخت ها به 6 ماه؛ برگزاری 10 آزمون استخدامی در قالب شرکتی، قراردادی و پیمانی و به کارگیری نزدیک به هزار و 445 نفر؛ تبدیل وضعیت پنج هزار و 165 نفر مشمولین قانون تبدیل وضعیت ایثارگری و برگزاری 13 آزمون جامع توجیهی بدو خدمت برای بیش از پنج هزار و 900 نفر از کارکنان، از اقدامات مهم مجموعه سلامت استان از ابتدای دولت سیزدهم بوده است.

این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز اضافه کرد: در بازه زمانی 30 ماه گذشته، 30 هزار و 347 فقره تسهیلات بانکی و وام قرض الحسنه به ارزش حدود 20 هزار و 947 میلیارد ریال به کارکنان دانشگاه پرداخت و 25 هزار و 512 خدمت اقامتی رفاهی ارایه شده است.

::

مطالب مرتبط

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها