والدین و فعالان حوزه تعلیم و تربیت پرورش سبک زندگی شهدا را به نسل جدید منتقل کنند

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان فارس در نخستین یادوراه شهدای اهل سنت شهرستان جویم با بیان اینکه والدین و فعالان حوزه تعلیم و تربیت پرورش سبک زندگی شهدا را به نسل جدید منتقل کنند، گفت: تربیت را باید جدی گرفت و قدرت انقلاب اسلامی با افزایش قدرت نرم که با تربیت دینی رخ می‌دهد، استوار خواهند ماند.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر والدین و فعالان حوزه تعلیم و تربیت پرورش سبک زندگی شهدا را به نسل جدید منتقل کنند

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، سرتیپ دوم پاسدار «سعید کوشکی جهرمی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان فارس در نخستین یادوراه شهدای اهل سنت شهرستان جویم با اشاره به نقش اهل تسنن در دفاع مقدس، اظهار داشت: جوانان اهل سنت منطقه جنوب استان فارس به خصوص شهرستان جویم در طول دفاع مقدس در راه حفظ دین خدا و سرزمین خود لباس رزم پوشیدند و در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل حضور پیدا کردند.

وی افزود: عظمت و سربلندی ایران در دنیا و جهان اسلام به واسطه خون مطهر شهیدان رقم خورده است و آنچه که شهیدان برای ما به یادگار گذاشتند فاخر‌ترین و بهترین ارزش‌های دنیوی و اخروی بوده و شهدای این مرز و بوم راه ارتباط ما با خدا را تسهیل کردند.

سردار کوشکی از جان گذشتگی شهیدان کشور را مورد توجه قرار داد و تاکید کرد: شهیدان با ایمان راسخ خود به جهانیان ثابت کردند که میتوان در کنار قیام کردن برای دین خدا در سخت‌ترین شرایط، جان شیرین خود را برای دفاع از مردم دربرابر شدید‌ترین خطرات فدا کرد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس با بیان اینکه خداوند متعال دین اسلام را برگزیده است، اظهار کرد: دین اسلام به انسان شرافت می‌بخشد و مسلمان در انتهای دینداری خود شهید در راه خداوند خواهد شد و با نگاه به آیات شریفه قرآن ویژگی شهیدان برای ما روشن می‌شود.

وی اولین ویژگی شهیدان را «ایمان به غیب» عنوان کرد و گفت: شهیدان وعده‌های خداوند متعال در قرآن کریم را باور کردند و نصرت الهی را در زندگی خود دیدند و بعد از ایمان به غیب، نماز را اقامه کردند بنابراین طبق آیات قرآم کریم کسی که به خدا مومن شد و به غیب الهی ایمان آورد در مقابل عظمت الهی سرفرود آورده و از آن چیزی که خداوند به مومنان ارزانی داشته می‌بخشند.

سردار کوشکی ادامه داد: شهیدان ما بالاترین ارزش وجودی و نعمت خدادی دنیا یعنی وجود، عمر و زندگی خود را در راه اسلام و وطن فدا کردند که بالاترین درجه انفاق محسوب می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس، اعتقاد به روز قیامت را یکی دیگر از ویژگی‌های شهدا برشمرد و تاکید کرد: شهدا به آخرت و روز قیامت یقین داشتند که روزی فرا خواهد رسید که در محضر خداوند متعال باید حاضر شوند و مسئول اعمال خود باشند بنابراین ما در قبال جوانان و نسل آینده پرورش آن‌ها و دین خدا مسئول هستیم.

وی با بیان اینکه امروز هجمه‌های گسترده‌ای از سوی دشمنان در شبکه‌های ماهواره‌ای علیه انقلاب اسلامی و ارزش‌های دین خدا نظیر حجاب اسلامی در حال انجام است، تاکید کرد: حجاب بخشی از پرتو افکنی نور الهی در جامعه است و خانمی که با حجاب در جامعه حضور پیدا می‌کند، تبعیت خود از دین خود را به نمایش می‌گذارد اما خانمی که در دام شیطان گرفتار شده باشد، با کشف حجاب خود رسما مخالفت خود را با آیین الهی اعلام می‌کند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس تلاش دشمنان برای دین گریزی مردم کشورمان را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: طبق آیات الهی قرآن کریم، دشمن اگر نتواند مسلمانان را به قتل برساند برای ارتداد آن‌ها از ارزش‌های الهی تلاش خواهد کرد از این رو بیش از صد‌ها شبکه ماهواره‌ای فارسی زبان توسط دشمنان با تولید محتوا برای ارتداد مردم ما از دین ایجاد شده است که تا امروز با تدبیر خداوند متعال نتوانستند به اهداف شوم خود دست پیدا کنند.

وی با تاکید براینکه تربیت نسل جدید بسیار اهمیت دارد، ادامه داد: نسل انقلاب اسلامی تربیت یافتگان معلمانی بود که زمزمه عشق به دین خدا را در گوش نوجوانان آن روز نجوا کردند و شهادت ۳۶ هزار نوجوان و دانش آموز و ۴ هزار و ۵۰۰ معلم در جبهه دفاع مقدس گواه تربیت متعالی است. آن روز دفاع در خاکریز‌های مرز بود، اما امروز دشمن با ورود به عرصه جنگ نرم به دنبال خارج کردن نسل جدید از مسیر دین خدا با انحراف ذهن و قلوب آن‌ها و استفاده از ماهواره‌ها و ایجاد شبهه است.

سردار کوشکی با بیان اینکه والدین و فعالان حوزه تعلیم و تربیت پرورش سبک زندگی شهدا را به نسل جدید منتقل کنند، گفت: تربیت را باید جدی گرفت و قدرت انقلاب اسلامی با افزایش قدرت نرم که با تربیت دینی رخ می‌دهد، استوار خواهند ماند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس جایگاه کنونی ملت ایران را ناشی از تاسی به احکام الهی و ادامه راه شهیدان دانست و بیان کرد: باید دشمنان بدانند که آینده متعلق به ملت ایران است، چون خداوند در قرآن کریم فرمود که اگر خود را قدرتمند کردید دشمن بر شما غالب نخواهد شد و هرکس خدا او را یاری کرد هیچ کس نخواهد توانست او را شکست دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درخصوص تحولات منطقه غرب آسیا و جنایات رژیم صهیونیستی نیز گفت: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید که دشمن به چیزی کمتر از قتل شما رضایت نمی‌دهد و امروز در منطقه شاهد جنایات ظالمانه رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها هستیم که در کنار ویرانی کامل ۴۰ درصد زیرساخت‌های شهر غزه، هزاران کودک، زن و مرد بی گناه به خاک و خون کشیده شدند.

بنابه گفته سردار کوشکی، امام خمینی (ره) فرمودند که تمامی مصائب دنیا از سوی آمریکا خبیث است و اکنون با حمایت استکبار جهانی به سردمداری آمریکا از جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی، هر آنچیزی که نقطه گاه‌های آسایش انسان و ارتباط با خدا نظیر مساجد، بیمارستان و خانه‌ها باشد را بمباران می‌کنند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس با بیان اینکه برای دشمنان شیعه، سنی و یا دیگر مذاهب شیعه تفاوت ندارد، خاطرنشان کرد: شهروندان غزه اعم از اهل تسنن و تشیع در کنار یکدیگر برای دفاع دین خدا قد علم کردند و شهید می‌شوند از این رو هدف دشمنان، اسلام است.

وی اولین گام برای پیروی راه شهیدان، شناخت شهدا و در ادامه عمل به وصیت‌های آن‌ها عنوان کرد و گفت: برای پیروی از شهیدان ابتدا باید این امام زادگان عشق را شناخت و با آرمان‌های آن‌ها آشنا شد و در گام بعد به وصیت‌های آن‌ها توجه کرد.

سردار کوشکی با اشاره به اینکه اصلاح نظام آموزش و پرورش و قرارگیری در مسیر تربیتی صحیح، سومین راه پیروی از شهدا است، تاکید کرد: باید با اصلاح تربیت نسل جدید، جوانان و نوجوانان در تراز انقلاب اسلامی پرورش پیدا کنند و این موضوع به جز تاسی از فرهنگ شهیدان محقق نخواهد شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس در ادامه سخنان خود توجه ویژه به مساجد را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: انسان با حضور در مسجد و راز و نیاز با معبود، خود را مجهز به سلاح ایمان خواهد کرد از این رو در رویارویی با دشمن ثابت قدم خواهد بود.

وی افزود: دین اسلام، روایات ائمه اطهار (ع) و قرآن کریم در کنار یکدیگر محصولی به نام جمهوری اسلامی تولید کرده که امام خمینی (ره) فرمودند که حفظ جمهوری اسلامی امروز از اوجب واجبات است ولو بر حفظ جان امام زمان (عج) بنابراین باید برای حفظ این نظام تلاش کرد چراکه مسیری که اکنون در آن قرار داریم پر از پیروزی و امید است و دشمن به فضل الهی محو خواهد شد.

سردار کوشکی در پایان سخنان خود تصریح کرد: امروز شهدا با پیکر مطهر خود را ما را هدایت می‌کنند و یادآور می‌شوند که وعده خدا حتمی است.

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

اشتغال‌زایی پایدار، ارزش آفرینی مواد معدنی و تأمین مواد اولیه صنعت فولاد کشور

دانشگاه سئوی ایران

دانشگاه سئوی ایران

مشاوره، آموزش و مدیریت پروژه های سئو در ایران

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

میلاد فرخ پور

میلاد فرخ پور

فعال حوزه انفورماتیک

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

صدیقه طباطبایی

صدیقه طباطبایی

خبرنگار تحلیلی گزارش خبر

مهدی آشتیانی فرد

مهدی آشتیانی فرد

خبرنگار اختصاصی خبرگزاری گزارش خبر

محمد تقی ناصریراد

محمد ناصریراد

فعال رسانه، مستندساز و منتقدِ سینما

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها