رئیس کتابخانه های عمومی بافق :

بافق با 4 کتابخانه ثابت و 100 هزار جلد کتاب

رئیس اداره کتابخانه های عمومی بافق به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی با تاکید بر ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه وکتابخوانی در جامعه، گفت: کتابخانه یکی از قدیمی‌ترین نهادهایی است که بشر در مسیر تمدن بنیان کرده است.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر بافق  با 4 کتابخانه ثابت و 100 هزار جلد کتاب

به گزارش حبرنگاران گروه فرهنگ، هنر و رسانه گزارش خبر، رئیس اداره کتابخانه های عمومی بافق به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی درگفتگویی با خبرنگار گزارش خبر، با تاکید بر ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه وکتابخوانی در جامعه، گفت: کتابخانه یکی از قدیمی‌ترین نهادهایی است که بشر در مسیر تمدن بنیان کرده است. انواع مختلف کتابخانه‌ها در حال حاضر فعالیت می‌کنند. کتابخانه کودکان کتابخانه‌های مدارس و آموزشگاهی٬ کتابخانه‌های دانشگاهی ٬ کتابخانه‌های تخصصی و کتابخانه ملی.

الهام آقایی با اشاره به شعار هفته کتاب، اظهار کرد: امسال شعار هفته کتاب "آینده خواندنی است " واین انتخاب خوب، اشاره غیرمستقیمی به این دارد که آینده کشور به دانایی گره خورده است و لازمه دانستن هم «کتاب خواندن» است پس باید تلاش کنیم تا در جامعه‌ی هدف خود به گسترش فرهنگ مطالعه و کتاب اهمیت داده شود و بتوانیم در جامعه تاثیرگذار باشیم .

وی با بیان این که هم اکنون بافق با چهار باب کتابخانه در شهرستان که از این تعداد سه کتابخانه درمرکز شهرستان و یک باب کتابخانه روستایی در بخش مبارکه ،100هزار جلد کتاب دارد و4600 نفر عضو فعال که این کتابها را به امانت میبرند یا از فضای کتابخانه ها استفاده میکنند.

به گفته آقایی ، دراین کتابخانه ها طرح کتاب من که سال 89 کلید خورد، اجرا میشود. دراین طرح اعضای کتابخانه مشخصات کتاب­های مورد نیاز خود را که در کتابخانه موجود نمی باشد به کتابدار تحویل داده و پس از ثبت تقاضای آنها در سامانه طرح کتاب من اداره کل منابع نهاد کتابخانه های عمومی کتاب مورد نظر را در کوتاهترین زمان ممکن خریداری کرده و به کتابخانه ارسال می­نمایند. پس از دریافت کتاب در کتابخانه به عضو متقاضی اطلاع اطلاع داده می شود تا به عنوان اولین امانت گیرنده به کتابخانه مراجعه نموده و کتاب را به امانت ببرد البته اعضا به فراخور مدرک تحصیلی شان می توانند ۴ تا ۸ کتاب در سال درخواست کنند.

رئیس اداره کتابخانه‌های بافق از برگزاری ۵۰ عنوان برنامه در هفته کتاب وکتابخوانی در این شهرستان خبر داد و گفت: عضویت رایگان در کتابخانه‌های شهرستان یکی از برنامه‌های شاخص است، همچنین برگزاری نشست‌های کتابخوان، دیدار با امام جمعه و فرماندار، شعرخوانی در محفل ادبی در کتابخانه شهرستان، ارایه خدمات مشاوره‌ای و روانشناسی، : تشکیل نشست‌های نقد و بررسی کتاب، همکاری با انجمن‌های شعر و ادب، برگزاری مسابقات کتابخوانی و معرفی کتابخوان‌های برتر، از جمله فعالیت‌های از جمله این برنامه ها میباشد

آقایی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اهمیت تجهیز کتابخانه‌های مدارس عنوان کرد: کتابخانه‌های مدارس باید بهترین جای مدرسه باشد و بهترین کتاب‌ها در آن قرار بگیرد، کسی که با کتاب آشنایی دارد به دانش‌آموزان آموزش دهد و همچنین لازم است در مدارس ساعت کتابخوانی داشته باشیم. وجود کتابخانه‌های کوچک در کلاس‌ها نیز سبب می‌شود تا دانش آموزان به کتاب نزدیک شوند.

او در ادامه با بیان این که پیشرفت روز افزون جامعه مستلزم داشتن یک جامعه کتابخوان و با بینش اطلاعاتی قوی در حوزه کتابخوانی است، افزود: اگر جامعه‌ای بخواهد پیشرفت کند باید با اطمینان، پیشینه‌هایش را حفظ کند.

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

حسین براتی

حسین براتی

حسین براتی

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها

جمشید غضنفری

جمشید غضنفری

مشاور و فعال رسانه ای سازمان ها در استان های فارس و بوشهر