معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد:

بیش از 1820 قلم دارو و کالاهای سلامت محور غیرمجاز و قاچاق در شیراز کشف و ضبط شد

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از کشف بیش از هزار و 820 قلم دارو و کالاهای سلامت محور غیرمجاز و قاچاق در شیراز خبر داد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر بیش از 1820 قلم دارو و کالاهای سلامت محور غیرمجاز و قاچاق در شیراز کشف و ضبط شد

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، دکتر «محمدجواد راعی» با بیان اینکه قاچاق داروهای غیرمجاز و کالاهای سلامت محور، علاوه بر اینکه سلامتی افراد جامعه را به شدت تهدید می کند، به اقتصاد کشور نیز ضربه می زند، افزود: در بازدید ضربتی از یکی از پاساژهای سطح شیراز، بیش از 12 میلیارد ریال از انواع داروهای غیر مجاز و قاچاق، فرآورده های گیاهی و دست ساز و مکمل ‌های ورزشی قاچاق، کشف و توقیف شد.

دکتر راعی ادامه داد: در این بازدید میدانی که با حضور کارشناسان اداره مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور معاونت غذا و داروی دانشگاه، مقام قضایی و نیروهای انتظام انجام شد، 6 واحد صنفی متخلف تعطیل و به مراجع قضایی معرفی شدند.

این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با هشدار نسبت به برخورد قانونی با تهدید کنندگان سلامت مردم، همچنین از کشف تعدادی داروی سقط جنین در این بازدید خبر داد و افزود: بر اساس مصوبات ماده 58 و تبصره 2 ماده 61 قانون جوانی جمعیت مصوب سال 1400 مجلس شورای اسلامی، توزیع داروهای رایج در سقط جنین تنها برای عرضه مراکز بیمارستانی دارای مجوز از وزارت بهداشت، مجاز است و هرگونه خرید، فروش، نگهداری و حمل این داروها بدون نسخه پزشک جرم محسوب می شود.

دکتر راعی اظهار کرد: عرضه داروهای چاقی و لاغری غیر‌مجاز، داروهای مخدر، مکمل های ورزشی قاچاق و داروهای سقط جنین به دلیل دخالت در امور پزشکی و به خطر انداختن سلامت مردم، در عطاری ها و صنوف عرضه مکمل ‌های ورزشی ممنوع است.

معاون غذا و داروی دانشگاه از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده تخلف در زمینه فروش و عرضه داروهای غیر‌مجاز و قاچاق، با سامانه 190 و تلفن 2240 پیامگیر شکایات، تماس بگیرند.

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

حسین براتی

حسین براتی

حسین براتی

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها

جمشید غضنفری

جمشید غضنفری

مشاور و فعال رسانه ای سازمان ها در استان های فارس و بوشهر