وزیر بهداشت در حاشیه افتتاح دو مرکز تصویربرداری و مرکز پیوند کلیه در بیمارستان سینا خبر داد:

افزایش دو برابری مشارکت خیرین در پروژه های سلامت دولت مردمی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه افتتاح دو مرکز تصویربرداری و مرکز پیوند کلیه در بیمارستان سینا از افزایش دو برابری مشارکت خیرین در پروژه های نظام سلامت در دولت مردمی خبر داد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر افزایش دو برابری مشارکت خیرین در پروژه های سلامت دولت مردمی

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، دکتر بهرام عین اللهی گفت: از افتخارات کشور مشارکت مردم و خیرین در حوزه سلامت است و این عزیزان در پروژه های بسیاری در نظام سلامت سهیم هستند.

وی افزود: نصب دستگاه بسیار پیشرفته پت اسکن در بیمارستان سینا نیز که در تشخیص و درمان بیماری های سرطان کاربردهای زیادی دارد، با کمک خیرین صورت گرفته است.

وزیر بهداشت با اظهار امیدواری از این که افتتاح مراکز تصویربرداری پیشرفته در این منطقه تهران که بیشتر مراجعان آن افراد کم برخوردار هستند، بتواند در درمان بیماران مفید باشد، گفت: خوشبختانه در دولت مردمی میزان مشارکت خیرین به دو برابر و از 1800 میلیارد به 3600 میلیارد تومان در سال گذشته رسیده است.

دکتر عین اللهی با بیان این که وزارت بهداشت برای جلب مشارکت بیشتر و هدفمندتر خیرین در پروژه های سلامت سامانه ای ایجاد و نیازهای خود را آنجا اعلام کرده است، اظهار داشت: نیازهای حوزه سلامت فقط درمانی نیست و خیرین می توانند در سایر زمینه ها، از جمله تاسیس کلاس ها و دانشکده های علوم پزشکی مشارکت داشته باشند. به عنوان مثال با کمک خیرین یک دانشکده علوم پزشکی در کرج ساخته شده که در منطقه بی نظیر است.

گفتنی است وزیر بهداشت امروز سه شنبه 23 آبان با حضور در بیمارستان سینا، مرکز پیوند کلیه و بانک فراهم آوری اعضا و مراکز تصویربرداری ام آر آی و پت اسکن بیمارستان سینا تهران را افتتاح کرد.

در ساخت مرکز سی‌تی اسکن بیمارستان سینا، خیرین سلامت مشارکت 20 میلیارد تومانی داشته اند و با افتتاح این مرکز امکان تشخیص به موقع انواع سرطان ها وارزیابی دقیق پاسخ به درمان فراهم می شود.

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

حسین براتی

حسین براتی

حسین براتی

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها

جمشید غضنفری

جمشید غضنفری

مشاور و فعال رسانه ای سازمان ها در استان های فارس و بوشهر