معاون عمرانی استاندار بوشهر:

تامین منابع مالی پروژه راه آهن بوشهر - شیراز

معاون عمرانی استاندار بوشهر گفت: با تلاش و پیگیری استاندار، منابع مالی پروژه راه آهن - بوشهر شیراز تامین شد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر تامین منابع مالی پروژه راه آهن بوشهر - شیراز

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، محمدهادی رستمیان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری بوشهر ظهر چهارشنبه در بازدید از پروژه راه آهن شیراز به بوشهر در قطعه تنگستان اظهار داشت: تکمیل راه‌آهن بوشهر - شیراز یکی از مطالبات مردم است که در اولویت دولت قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: این پروژه از چندین سال گذشته شروع شده بود و روند رو به رشد مناسبی نداشت و از این وضعیت راضی نبودیم اما در سفر دور اول رئیس جمهور به استان بوشهر با دستوری که برای حل این مشکل داده شد مصوبه‌ای گذرانده شد تا یک شتاب و توسعه مجدد داده شود.

وی ادامه داد: ۱۲۵ کیلومتر از این پروژه در استان بوشهر دارای ۱۱ تونل به اندازه ۲ هزار و ۶۲۰ متر است که خاک مارن و خیلی سست دارد (مارن به خاکی گفته می‌شود که ۳۵ تا ۶۵ درصد آن رس، و ۶۵ تا ۳۵ درصد دیگرش کربنات‌ است) و نیازمند تمهیدات بسیار خاصی برای حفاری، ایمنی و امنیت است و باید بطور ویژه برای آن اندیشیده شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری بوشهر اضافه کرد: مشکلات مالی این پروژه با پیگیری استاندار بوشهر و معاونین استانداری در حال رفع است و در آینده خیلی نزدیک در همه قطعات پیمانکاران نهایی می‌شود و منابع مالی آن نیز تأمین خواهد شد.

وی از تلاش جدی برای تکمیل این پروژه مهم و راهبردی خبر داد و افزود: از این مسیر ۴۳۷ کیلومتری، ۱۲۵ کیلومتر آن در استان بوشهر واقع شده که دارای سخت‌ترین ابنیه ها، تونل‌ها، پل و آبراه در مسیر است.

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

حسین براتی

حسین براتی

حسین براتی

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها

جمشید غضنفری

جمشید غضنفری

مشاور و فعال رسانه ای سازمان ها در استان های فارس و بوشهر