معاون بهداشت وزارت بهداشت عنوان کرد؛

تمرکز وزارت بهداشت در تقویت خودمراقبتی و مشارکت اجتماعی در تامین سلامت

معاون بهداشت وزارت بهداشت از تقویت خودمراقبتی و مشارکت اجتماعی در تامین سلامت به عنوان دو هدف مهم وزارت بهداشت یاد و اثرات اجرای برنامه سلامت خانواده در 93 شهرستان کشور را بسیار خوب و مثبت ارزیابی کرد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر تمرکز وزارت بهداشت در تقویت خودمراقبتی و مشارکت اجتماعی در تامین سلامت

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، دکتر حسین فرشیدی در نشست قرارگاه سلامت خانواده که با حضور وزیر بهداشت و همچنین پروفسورد «رابرت وولارد»، مشارو سازمان جهانی بهداشت و استاد دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، با اشاره به گستره وسیع جغرافیایی کشورمان و دسترسی آحاد جامعه به خدمات بهداشتی اولیه، گفت: خوشبختانه در دوران بعد از انقلاب، موفقیت های نظام سلامت کشورمان با ایجاد شبکه بهداشت و درمان و اجرای برنامه های پیشگیرانه محور، چشمگیر بوده است.

وی با بیان اینکه درگیر کردن جامعه در تامین سلامت، بسیار مهم است، افزود: ادغام آموزش در خدمات بهداشتی و درمانی کشورمان، آثار بسیار مثبتی به همراه داشته و در حال حاضر نیز، نگاه ما به آینده، اولویت ما پیشگیری، ارائه خدمات با تاکید بر تقویت خدمات بهداشتی در مناطق کمتر برخوردار، تقویت طبابت عمومی و حمایت بیمه ها از خدمات پیشگیرانه است.

معاون وزیر بهداشت ادغام خدمات کنترل بیماری های غیرواگیر و همچنین سلامت روان در نظام شبکه بهداشت و درمان کشور را ارزشمند دانست و گفت: آموزش های لازم برای ارائه دهندگان بسته های خدمتی در نظام بهداشت ارائه شده است.

دکتر فرشیدی از افزایش دسترسی به خدمات سلامت محور، اجرای برنامه سلامت خانواده، افزایش امید زندگی، کاهش مرگ و میر نوزادان، کودکان کمتر از 5 سال و مادران باردار، تشخیص و درمان بیماری های عفونی و واگیر و همچنین کنترل مالاریا و برخی بیماری های مشترک بین انسان و دام به عنوان بخشی از موفقیت های کشورمان در حوزه بهداشت یاد کرد.

به گفته وی برنامه ملی سلامت خانواده، جامع، اثربخش و کم هزینه است که آثار مثبت زیادی در 93 شهرستان کشور به همراه داشته است.

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

حسین براتی

حسین براتی

حسین براتی

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها

جمشید غضنفری

جمشید غضنفری

مشاور و فعال رسانه ای سازمان ها در استان های فارس و بوشهر