اقدامات موثر برای افزایش حفاظت کوه‌های منطقه سادول شهرستان لامرد

منطقه عملیاتی پارسیان با اهدای یک دستگاه کانکس به انجمن حافظان حیات وحش سادول، شهرستان لامرد و تکمیل و راه اندازی این کانکس توسط اعضای انجمن گامی مهم برای افزایش ضریب حفاظت مناطق محیط زیستی شهرستان لامرد و کوه‌های سادول برداشته است.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر اقدامات موثر برای افزایش حفاظت کوه‌های منطقه سادول شهرستان لامرد

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، حمزه برومند فر رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لامرد با بیان این مطلب اظهار داشت: برای حفاظت از حیات وحش منطقه وکوه های سادول شهرستان لامرد نیاز به تجهیزاتی بود که اکنون با اهدای این کانکس و تجهیز و توسعه آن از سوی انجمن حافظان حیات وحش سادول مقدمات این افزایش ضریب حفاظت ایجاد شده است.

برومند فر رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لامرد با تقدیر از مسوولان منطقه عملیاتی پارسیان و انجام این اقدام انسان دوستانه و به منظور حفاظت از انفال الهی در کوه‌ها و مناطق سادول اضافه کرد: رشته کوه سادول، تنها یکی از چندین جاذبه طبیعی و کوه های موجود در استان فارس به شمار می رود که کوه های «تخته سروه دیوانی» و «تنگ خور و هوا» آن را از شهرستان «لار» جدا می‌سازد.

وی ادامه داد: وجود چشم انداز زیبا، آب و هوای مطلوب و پوشش گیاهی و جانوری متنوعی که در این منطقه به چشم می خورد، باعث شده به عنوان محل مناسبی برای علاقه مندان به کوهنوردی و همچنین سوژه خوبی جهت عکاسی حرفه ای انتخاب شود.

برومند فر با بیان مشخصات اقلیمی منطقه سادول ادامه داد: کوه های «ماده» و «هفتچین» مرز میان شهرستان لارستان و شهرستان کنگان را تشکیل می‌دهند و کوه لنگه آسیایی با ارتفاع ۱۶۹۴ متر بلندترین کوه این شهرستان است. افزایش ضریب حفاظت در کوه‌های سادول نوید بخش افزایش گونه های گیاهی و جانوری و حفاظت بیشتر است.