گلخانه مدرن هیدروپونیک در بیضا افتتاح شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیضا گفت: بمناسبت گرامیداشت هفته دولت یک واحد گلخانه مدرن هیدروپونیک مجهز به تکنولوژی‌های پیشرفته روز دنیا در شهرستان بیضا افتتاح و به بهره برداری رسید.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر گلخانه مدرن هیدروپونیک در بیضا افتتاح شد

به گزارش خبرنگاران گروه صنعت و تجارت گزارش خبر، صدیقه مویدی بیان کرد: این گلخانه سبزی و صیفی با مساحت 11 هزار مترمربع و با ظرفیت تولید سالانه 480 تن محصول در روستای تنگ خیاره به بهره برداری رسید.

مویدی با اشاره به سرمایه گذاری 256 میلیارد ریالی در گلخانه موصوف افزود: این طرح با 170 میلیارد ریال سهم آورده شخصی و 86 میلیارد ریال تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی احداث شد.

به گفته وی احداث این واحد تولیدی زمینه اشتغال 10 نفر به‌صورت مستقیم و 12 نفر را به ‌صورت فصلی فراهم کرده است.

او تصریح کرد: این گلخانه به کشت فلفل دلمه ای با هدف صادرات به کشور روسیه اختصاص داده شد است و کلیه مراحل از تولید نشاء تا سورت و بسته بندی محصول در گلخانه مذکور انجام می شود.

این مقام مسئول اظهار کرد: شهرستان بیضا با 127 واحد گلخانه و سطح مفید 62 هکتار دارای رتبه نخست استان در احداث گلخانه است که در زمینه تولید نشاء، سبزی و صیفی، گیاهان داروئی و گل شاخه بریده فعالیت دارند.

در آئین افتتاح طرح گلخانه سبزی و صیفی افلاطونی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان امور اراضی کشور، علیزاده نماینده مردم سپیدان و بیضا در مجلس شورای اسلامی، پارسازاده فرماندار بیضا، کریمی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری فارس، دهقانپور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس و جمعی از مسئولین استانی و محلی حضور داشتند.