فرماندار استهبان:

مدیریت پسماند و فرهنگ مشارکت مردمی با هدف حفظ محیط زیست و زیبایی شهرها

فرماندار شهرستان استهبان بر لزوم حفظ زیبایی این شهر با مدیریت پسماند و نهادینه شدن فرهنگ احترام به آموزه های محیط زیست تاکید کرد و گفت: باید این فرهنگ شکل گیرد که زباله‌های خطرآفرین را به درستی جمع‌آوری و در مکان مناسبی ساماندهی کنیم.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر مدیریت پسماند و فرهنگ مشارکت مردمی با هدف حفظ محیط زیست و زیبایی شهرها

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، یوسف کارگر در نشست کارگروه مدیریت پسماند این شهرستان اضافه کرد: فرهنگ یک شهر از ظاهر و زیبایی و مبلمان شهری آن آغاز می‌شود ، باید شرایطی ایجاد شود که هر کس به استهبان می آید جلوه های فرهنگ محیط زیست را از خیابان ها و نظافت شهر به خوبی درک کند.

فرماندار استهبان در جلسه کارگروه پسماندکه با حضور رئیس محیط زیست و سایر اعضاء تشکیل شد، بیان داشت: اگر تراکم زباله به صورت مدت‌دار در یک مکان از شهر و روستا داشته باشیم ضمن مشکلاتی که سلامت و بهداشت مردم را به خطر می‌اندازد به نوعی چهره شهر و حتی روستاها را زشت می‌کند.

وی متذکر شد: سلامت مردم امر مهمی است و یکی از راه‌های اصولی که سلامت مردم را با خطر مواجه نکند پیشگیری است و آن زمانی رخ می‌دهد که زباله‌های خطرآفرین را به درستی جمع‌آوری و در مکان مناسبی ساماندهی کنیم تا برای مردم و محیط زیست مشکل آفرین نباشد.

نماینده عالی دولت در شهرستان استهبان بر لزوم حفظ طبیعت سالم تاکید کرد و گفت: حفظ محیط زیست کار یک اداره به تنهایی نیست بلکه همه دستگاه ها باید نسبت به حفظ آن احساس مسئولیت کنند و نیازمند یک عزم جدی و مشارکت همه جانبه مردم، دستگاه‌های اجرایی و نظارتی است و شهروندان استهبانی بخصوص باغداران ضمن اطلاع رسانی عمومی، زباله باغات را به محل ها و سطل های مخصوص زباله در سطح شهر انتقال دهند تا شاهد زیبایی های بیشتر درکنار باغات زیبای انجیر و چشم اندازهای طبیعی استهبان زیبا باشیم.

ذبیح اله محمدی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان استهبان هم در حاشیه این نشست بر لزوم نهادینه شدن فرهنگ پاسداشت ارزشهای محیط زیست تاکید کرد و اظهار داشت؛ از همه ظرفیت های قانونی برای مدیریت پسماند و جانمایی اماکن دفع بهداشتی و همچنین امحای بهداشتی زباله های بیمارستانی بهره گیری می شود.

گفتنی است: در این جلسه موضوعات ازجمله ساماندهی پسماند های باغات انجیر و ساماندهی نخاله های ساختمانی و تعیین محل دفن پسماندهای مذکور و همچنین پیگیری استعلامات مربوط به اخذ مجوز سایت دفن زباله شهر ایج و رونیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.