کشف 5000 هکتار ذرت در فسا

مدیر جهاد کشاورزی فسا گفت: این شهرستان با 5886 هکتار کشت ذرت در سال زراعی جاری رتبه چهارم سطح زیر کشت این محصول را در استان فارس به خود اختصاص داده است.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر کشف 5000 هکتار ذرت در فسا

به گزارش خبرنگاران گروه صنعت و تجارت گزارش خبر، محمدصادق فانی گفت: از سطوح زیر کشت ذرت در این شهرستان 2499هکتار به کشت ذرت علوفه‌ای و 3387هکتار به ذرت دانه‌ای اختصاص دارد.

به گفته او، عمده ارقام ذرت کشت شده در شهرستان فسا شامل ۷۰۳، ۷۰۴، سیمون و AS ۷۱ هست که از بهترین عملکرد تولیدی در اقلیم این شهرستان برخوردار است.

این مقام مسئول با تاکید بر اهمیت کشت ذرت به عنوان یک منبع تامین علوفه و خوراک دام و همچنین ماده اولیه در صنایع غذایی از جمله کارخانه‌های روغن کشی، گفت: پیش بینی می‌شود از مزارع شهرستان فسا بالغ بر 203 هزار تن ذرت علوفه‌ای و بیش از22 هزار تن ذرت دانه‌ای برداشت شود.

فانی با اشاره به مصرف زیاد آب در مزارع ذرت و کمبود منابع آبی گفت: قریب به 2660هکتار از مزارع ذرت در شهرستان فسا به صورت سیستم‌های نوین آبیاری قطره‌ای و بارانی آبیاری می‌شوند تا حداکثر بهره وری از نهاده‌های تولید به دست آید.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فسا گفت: کاشت ذرت در این شهرستان از اوایل خرداد ماه تا پایان مرداد ماه ادامه داشته است و پیش بینی می‌شود از آبان ماه کار برداشت مکانیزه مزارع ذرت با به کار گیری ۲۵ دستگاه کمباین آغاز شود.

او گفت: سالانه با طرح تغییر الگوی کشت و جایگزین کردن گیاهان کم آب برنظیر پنبه، گیاهان دارویی و کلزا از سطح زیرکشت این محصول کاسته می‌شود.