نخستین همایش تبیین سیاست های فرهنگ شهروندی با حضور فعال محیط زیست فارس

روزهای 28 و 29 مرداد ماه 1402 معاونت فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز میزبان نخستین همایش تبیین سیاست های فرهنگ شهروندی بود.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر نخستین همایش تبیین سیاست های فرهنگ شهروندی با حضور فعال محیط زیست فارس

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، این همایش طی دو روز شنبه و یکشنبه، در ۱۷ حوزه تخصصی در قالب برپایی کارگاه‌های مختلف در هر حوزه برگزار شد که محیط زیست فارس نیز یکی از ارائه دهندگان این همایش بود.

موضوع ارائه محیط زیست در این همایش، مدیریت جمعیت حیوانات در شهر و رفتار صحیح شهروندان بود که ارائه دهنده این مطلب اکرم کاوسی، کارشناس آموزش اداره کل حفاظت محیط زیست فارس بود که رفتارهای مناسب برخورد با حیوانات در شهر را تشریح کرد.

هدف از برگزاری این همایش تبیین سیاست های فرهنگ شهروندی بر مبنای همدلی و همگرایی با استفاده از سناریویی مشخص و یک ریل گذاری دقیق با بهره گیری از ظرفیت تمام دستگاه‌های مدیریتی و خدمات‌رسان در این حوزه مرتبط است.

در آئین اختتامیه نخستین همایش تبیین سیاست‌های فرهنگ شهروندی شیراز، کتاب کیفیت مسکن و سلامت روان ساکناحضور طاهره نصر و عبدالرسول امیری دو نویسنده این کتاب رونمایی شد.

همچنین از پنج پوستر رویداد مدرسه شهرآموز ویژه مدارس شهر شیراز، پوستر شهر خنده با موضوع طنز فرهنگ شهروندی، پوستر فراخوان عضویت دبیرخانه دائمی فرهنگ شهروندی کلان شهر شیراز ویژه نهادهای دولتی، مراکز تابعه شهرداری، انجمن‌ها و مؤسسات مختلف آموزشی و فعالان عرصه فرهنگ شهری، پوستر استاروند فراخوان ملی نخستین استارتاپ فرهنگ شهروندی با موضوعات پسماندهای شهری، حمل‌ونقل و ترافیک، ایمنی و آتش‌نشانی، فضای سبز شهری، پرداخت عوارض و توسعه فرهنگ شهروندی، رونمایی شد.

این همایش دو روزه در سالن همایش های شورای شهر شیراز و با حضور مدیران، کارشناسان، سازمان های مردم نهاد و جامعه هنری استان فارس برگزار شد.