دکتر عین اللهی در سفر به خراسان شمالی:

بهره برداری از ۲ هزار خانه بهداشت در دولت سیزدهم

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این که تاکنون دو هزار خانه بهداشت در دولت مردمی به بهره برداری رسیده است، از ساخت دو هزار خانه بهداشت دیگر در کشور تا پایان سال جاری خبر داد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر بهره برداری از ۲ هزار خانه بهداشت در دولت سیزدهم

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، دکتر بهرام عین اللهی که به عنوان نماینده ویژه رییس جمهور به خراسان شمالی سفر کرده است ، از احداث خانه های بهداشت و مراکز جامع سلامت به عنوان اولویت وزارت بهداشت در دولت مردمی یاد کرد و افزود: دولت بر بهره گیری از ظرفیت خیرین سلامت در ارتقای شاخص های درمانی و بهداشتی کشور تاکید دارد.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت همواره سعی کرده است از ظرفیت خیرین بهره مند شود، از کمک ۳۶ هزار میلیارد ریالی خیرین در سال گذشته برای احداث بیمارستان، ساخت خانه های بهداشت و خرید تجهیزات پزشکی خبر داد و گفت: نیکوکاران سلامت در سال ۱۴۰۰ حدود ۱۸ هزار میلیارد ریال به بخش بهداشت و درمان کمک کرده اند که نشان دهنده رشد دو برابری این کمک ها در سال گذشته نسبت به سال ۱۴۰۰ است.

وزیر بهداشت با اشاره به اجرای طرح سلامت خانواده در ۹۱ شهرستان به صورت آزمایشی، افزود: با فعال شدن برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع ، خدمات بر مبنای سطح‌بندی و با کمترین هزینه به بیماران ارائه می‌شود.