مدیر حفظ نباتات فارس خبر داد:

بیش از یک تن سم و کود غیر مجاز در شیراز کشف شد

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از شناسایی یک واحد عرضه غیر مجاز سموم دفع آفات نباتی با بسته بندی خانگی در بخش مرکزی شهرستان شیراز خبر داد و گفت: یک تن سم و 150 کیلوگرم کود در بسته بندی های غیر مجاز از این واحد کشف و ضبط شد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر بیش از یک تن سم و کود غیر مجاز در شیراز کشف شد

به گزارش خبرنگاران گروه صنعت و تجارت گزارش خبر، جاوید عباسی بیان کرد: فرد متخلف سموم دفع آفات نباتی را در بسته بندی های غیر مجاز و بدون مجوز های لازم به بازار عرضه می کرد از این رو تمامی سموم و کود های کشف شده جمع آوری و به انبار حفظ نباتات این استان منتقل شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه برای فرد خاطی تشکیل پرونده و به منظور اعمال قانون به مراجع قضایی معرفی شده است، اظهار کرد: کارگروه پایش و ساماندهی داروخانه های گیاه پزشکی استان فارس متشکل از نمایندگان حفظ نباتات، نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی در راستای ساماندهی شبکه توزیع نهاده های کشاورزی و ارتقاء امنیت غذایی به طور جدی مشغول به فعالیت و اقدامات نظارتی است.

عباسی با تاکید بر اینکه عمومی شهروندان محترم استان فارس می بایست سموم دفع آفات نباتی مورد نیاز خود را بر اساس توصیه های کارشناسان از داروخانه های مجاز تهیه کنند، ابراز کرد: به منظور کنترل آفات و بیماری های درختان و گل های آپارتمانی در منازل مسکونی می توان از آفت کش های گیاهی و یا مواد غیر شیمیایی استفاده کرد.

او افزود: خرید سموم از مراکز غیر مجاز مثل گلخانه ها و در بسته بندی های خانگی می تواند عواقب جبران ناپذیری بر روی سلامت افراد خانواده به ویژه کودکان و سالمندان به جای بگذارد زیرا که فاقد هر گونه علائم هشدار دهنده، دستورالعمل مصرف و اقدمات احتیاطی و مراقبتی می باشد.