هم‌اندیشی پیشرانان صنعتی کشور برای شناسایی کسب‌وکارهای جدید دانش‌بنیان

کارگروه دانش‌بنیان پیشرانان پیشرفت ایران به‌منظور برنامه‌ریزی اقدامات مشترک در این حوزه نشست تخصصی برگزار کرد که از مهم‌ترین تصمیمات این جلسه می‌توان به تشکیل کنسرسیوم مشترک و سنجش ظرفیت‌های جدید تأسیس کسب‌وکارهای دانش‌بنیان اشاره کرد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر هم‌اندیشی پیشرانان صنعتی کشور برای شناسایی کسب‌وکارهای جدید دانش‌بنیان

به گزارش خبر دبیرخانه گروه پیشرانان پیشرفت ایران، «سیدمهدی سدیدی» دبیر گروه پیشرانان پیشرفت گفت که «این جلسه به‌منظور بررسی و ارزیابی ظرفیت‌ها و اقدامات انجام شده و طراحی برنامه‌های آینده در حوزه دانش‌بنیان برگزار شد و احصای پروژه‌های فناورانه راهبردی شرکت‌ها در زنجیره ارزش، تشکیل کنسرسیوم مشترک دانش‌بنیان، سنجش زمینه‌های جدید تأسیس کسب‌وکارهای دانش‌بنیان و انتخاب تکنولوژی‌های پیشران ملی برای ارتقای سطح فناوری تولید از اهم تصمیمات آن بود».

گروه پیشرانان پیشرفت ایران با عضویت هلدینگ خلیج فارس، فولاد مبارکه، شرکت ملی مس ایران، نفت و گاز پارسیان، گُل‌ گُهر، معادن و فلزات و چادرملو از مهر ماه سال ۱۴۰۰ اعلام موجودیت کرده و عهده‌دار تولید بیش از نیمی از محصولات زنجیره پتروشیمی و فولاد است.

این گروه که به دستور «محمد مخبر» معاون اول رئیس جمهور و با برنامه‌ریزی دستیار ویژه اقتصادی رئیس‌ جمهور شروع به فعالیت کرده‌، با راهبری دولت و مشارکت شرکت‌های فعال در صنایع با ضریب اشتغال‌زا بالا، طرح‌های جدید خود را در دو حوزه دانش‌بنیان و صنایع مولد پیگیری می‌کند.