همه فدای المپیک، المپیک فدای باشگاه

اردوی تیم ملی والیبال در شرایطی برگزار می‌شود که به نظر می‌رسد تمرکز بازیکنان بیشتر روی مسائل باشگاهی است.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر همه فدای المپیک، المپیک فدای باشگاه

به گزارش خبرنگاران گروه ورزش گزارش خبر، تیم ملی والیبال این روزها زیر نظر ولادیمیر آلکنو خود را برای حضور در لیگ ملت ها و المپیک توکیو آماده می کند. با اضافه شدن میلاد عبادی پور و امیرحسین توخته به جمع نفرات، ترکیب ملی پوشان تقریباً کامل شد و حالا همه منتظر حضور سیدمحمد موسوی هستند تا تمرینات سر و شکل جدی تری به خود بگیرد.

در روزهایی که تیم ملی خود را برای دو تورنمنت مهم و بزرگ آماده می کند، بحث باشگاهی هم بسیار داغ است. تیم های مختلف در حال انتخاب سرمربی و در پس از آن جذب بهترین نفرات هستند. با وجود اینکه موضوع حضور بازیکنان در تیم های باشگاهی برای آینده حرفه ای آنها بسیار اهمیت دارد، اما به نظر نمی رسد در برهه کنونی چیزی مهمتر از موفقیت در المپیک باشد.

در شرایطی که همه از ملی پوشان توقع دارند که این روزها تمرکزشان روی تمرینات و درخشش در المپیک باشد، اما از گوشه و کنار خبر می رسد اتفاقات عجیبی در اردوردر حال رخ دادن است. با وجود اینکه عنوان می شود در قرنطینه هستند، اما گفته می شود حضور برخی مدیر برنامه ها و مربیان در حاشیه اردو موجب شده تا بحث انتخاب تیم باشگاهی برای بازیکنان بسیار جدی باشد.

این موضوع در شرایط کنونی می تواند تبعات زیادی داشته باشد و بیشتر از همه تیم ملی آسیب ببیند، اما گویا هنوز فدراسیون راه حلی برای این موضوع پیدا نکرده است. در این بین برخی سرمربیان تیم های لیگ برتری که اتفاقاً مربی تیم ملی هم محسوب می شوند، دست شان بازتر است و بیشتر می توانند با بازیکنان مدنظرشان مذاکره کرده و در نهایت به امضای قرارداد برسند.

نکته مهم ماجرا این است که گویا این اتفاقات به دور از چشم سرمربی و بدون اطلاع وی صورت می‌گیرد. هرچند اخیراً امیر خوش خبر، سرپرست تیم ملی در گفت و گویی مدعی شده که «در مورد برخی تحرکات نقل و انتقالاتی به افراد مورد نظر در اردو تذکر دادیم و آلکنو هم مخالف است»، اما به نظر می رسد آلکنو از این ماجرا بی خبر باشد، چراکه اگر در جریان بود، به عنوان یک مربی حرفه ای و با تجربه قطعاً با چنین رفتارهایی که به دور از شان تیم ملی است برخورد می کرد.

موضوع دیگر هم این است که برخی بازیکنان ممکن است هیچ وقت به ترکیب اصلی نرسند و این روزها فقط در اردوی آماده سازی حضور دارند. همین حضور موجب افزایش چشم گیر مبلغ قرارداد آنها می‌شود. شاید اگر تیم ها در زمانی غیر از اردوی تیم ملی با این بازیکنان وارد مذاکره می شدند با نصف مبلغ کنونی توان جذب بازیکن مدنظرشان را داشتند.

میلاد تقوی، دبیر فدراسیون والیبال هم نسبت به این اتفاقات واکنش نشان داد. وی در مصاحبه ای درخصوص مذاکره برخی مربیان با بازیکنان در اردوی تیم ملی، گفت: مربیان باید از مبادی قانونی نسبت به جذب بازیکن اقدام کنند. نباید اینگونه باشد و از جایگاهی که در اختیار دارند برای جذب بازیکن استفاده شود.

به هر حال همه امیدوارند که امسال شرایط در تیم ملی به گونه ای باشد که ملی پوشان بدون دغدغه فقط به میدان بزرگ المپیک فکر کنند. امیدواری اهالی والیبال این است که این تیم بتواند آرمان تعیین شده را محقق کند تا ضمن شاد کردن دل یک ملت، شاهد پیشرفت این ورزش باشیم. در شرایط کنونی به جرات می توان گفت که تیم ملی و ستاره هایش به بلوغ کافی رسیده و شاید بهترین فرصت باشد که از این نسل طلایی به خوبی بهره برد، اما برای رسیدن به این مهم، مسئولان و اطرافیان تیم ملی باید حواسشان بیشتر باشد. در روزهایی که خیلی از ورزشکاران حرفه ای همه دارایی خود را فدای موفقیت در المپیک می کنند، توقع می رود ملی پوشان هم المپیک را فدای مباحث باشگاهی نکنند.

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها