سالمندانی که هنوز برای تزریق واکسن با آنها تماس گرفته نشده چه کنند؟

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر سالمندانی که هنوز برای تزریق واکسن با آنها تماس گرفته نشده چه کنند؟

به گزارش خبرنگاران جامعه گزارش خبر، مدیر روابط عمومی علوم پزشکی اراک گفت: سالمندان بالای ۸۰ سالی که با آنها تماس گرفته نشده است، برای ثبت مشخصات در سامانه سلامت به مراکز بهداشتی محل زندگی مراجعه کنند.

به نقل از علوم پزشکی اراک؛ یاسر قربانی افزود: اگر خانواده هایی اعضایی در گروه‌های سنی بالای ۶۰ سال دارند، یکی از اعضای خانواده با در دست داشتن کارت ملی به نزدیکترین پایگاه سلامت محل زندگی جهت ثبت در سامانه سلامت مراجعه کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر واکسیناسیون گروههای سنی بالای ۸۰ سال در استان مرکزی و با تمام سرعت و دقت در حال انجام است، اظهار کرد: مشخصات برخی افراد در سامانه سلامت ثبت نشده و پرونده سلامت در مراکز بهداشتی در شهر و روستا ندارند و این امر موجب می شود واکسیناسیون این افراد علی الخصوص گروه های سنی سالمند دیرتر از موعد مقرر انجام شود که این امر مطلوب نیست چراکه حتی یک روز تعویق یعنی یک روز بیشتر تهدید سلامتی.

او تاکید کرد: در حال حاضر از سوی مرکز بهداشت شهرستان اراک و در شهرستان ها از طریق شبکه های بهداشت و درمان با گروه‌های سنی بالای ۸۰ سال تماس گرفته شده و افرادی که هنوز جهت دریافت واکسن مراجعه نکرده‌اند، می تواند در روزهای آتی به محل تلقیح واکسن مراجعه کنند.

وی در پاسخ به این سوال که افرادی که هنوز با آنها تماس گرفته نشده، چه اقدامی انجام دهند، گفت: عدم تماس با این افراد به معنی ثبت نشدن مشخصات این افراد در سامانه سلامت است، پس اگر خانواده ای عضو بالای ۶۰ سال دارد با در دست داشتن کارت ملی فرد سالمند به نزدیکترین پایگاه سلامت محل زندگی مراجعه کرده و نسبت به ثبت در سامانه سلامت اقدام کند.

قرباینی تصریح کرد: افراد بالای ۸۰ سال در اراک، بعد از ثبت مشخصات در سامانه بلافاصله می‌توانند به محل واکسیناسیون در سالن شهید ساکی در ساختمان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک و در شهرستان‌ها نیز به محل واکسیناسیونی که در نظر گرفته شده است، مراجعه کنند.

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

حسین براتی

حسین براتی

حسین براتی

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها

جمشید غضنفری

جمشید غضنفری

مشاور و فعال رسانه ای سازمان ها در استان های فارس و بوشهر