۲۰۲ میلیارد تومان سود سهام «بکام» در سال مالی منتهی به اسفند ۱۴۰۲

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی (بکام) امروز سه‌شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ و در ساعت ۱۵، با حضور ۷۷.۴ درصدی سهامداران، اعضای هیئت‌مدیره، حسابرس و بازرس قانونی شرکت، در استان یزد و در محل آمفی‌تئاتر کارخانه شهید قندی برگزار شده و تخصیص ۱۲۰ ریال سود به ازای هر سهم شرکت «بکام» مورد موافقت مجمع عمومی عادی سالیانه قرار گرفت.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر ۲۰۲ میلیارد تومان سود سهام «بکام» در سال مالی منتهی به اسفند ۱۴۰۲

به گزارش خبرنگاران گروه بازارسرمایه گزارش خبر، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی (بکام) روز سه‌شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ و در ساعت ۱۵، با حضور ۷۷.۴ درصدی سهامداران، اعضای هیئت‌مدیره، حسابرس و بازرس قانونی شرکت، در استان یزد و در محل آمفی‌تئاتر کارخانه شهید قندی برگزار شده و تخصیص ۱۲۰ ریال سود به ازای هر سهم شرکت «بکام» مورد موافقت مجمع عمومی عادی سالیانه قرار گرفت.

شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی در آبان ماه سال ۱۳۶۳ با هدف تولید انواع کابل‌های مخابراتی مسی و کابل‌های مخابراتی نوری، توسعه ارتباطات و ایجاد تحول در شبکه عظیم مخابراتی کشور، در شهر یزد برای تولید کابل‌های مخابراتی تاسیس گردید و در سال ۱۳۶۷ به بهره برداری رسید. محصولات این شرکت شامل کابل مخابراتی نوری، کابل مخابراتی مسی، کابل نوری FTTH، کابل برق فشار ضعیف، کابل شبکه، دیتا و فرکانسی و کابل‌های خاص و ترکیبی هستند. در سال ۱۳۸۳ شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد و سهام خود را با نام نماد «بکام» در بازار بورس عرضه کرد. در سال ۱۳۸۷، نام شرکت از«شرکت کابل‌های مخابراتی شهید قندی» به «شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی» تغییر نمود. در حال حاضر ۷۶.۵۴ درصد سهم این شرکت متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات (ومعادن) می‌باشد.

بر اساس گزارش ارائه‌شده در مجمع، این مجموعه با حصول سود خالص ۲۰۲ میلیارد تومانی (پس از کسر مالیات) در سال مالی ۱۴۰۲، نسبت به سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ به ترتیب افزایش ۴۰۴ و ۷۳ درصدی را ثبت کرده که سود پایه هر سهم معادل ۱۶۱ ریال می‌باشد و طبق مصوبه مجمع، از این میزان، ۱۲۰ ریال به ازای هر سهم تقسیم می‌شود.

همچنین «بکام» در بخش فروش داخلی حدوداً ۸۰۰ میلیارد تومان درآمد داشته و رشد فروش داخلی ۱۱۶ درصدی کابل برق، ۵۸۴ درصدی کابل FTTH و ۱۸۹ درصدی کابل شبکه و ۴۲ درصدی کابل برق را ثبت نموده است. در بخش صادرات نیز درآمدی معادل ۱۰۲ میلیارد تومان داشته و رشد ۱۶۵ درصدی در فروش صادراتی کابل برق را به ثبت رسانده است؛ بر این اساس، در سال مالی ۱۴۰۲ «بکام» مجموعاً به درآمد ۹۰۰ میلیارد تومان دست یافت که نسبت به سال ۱۴۰۱ رشد ۸۹ درصدی و نسبت به سال ۱۴۰۰ رشد ۱۱۲ درصدی را به همراه داشته است.

فروش نمایندگان این شرکت نیز در سال مالی گذشته ۲۶۵ میلیارد تومان بوده که نسبت به سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ به ترتیب رشد ۹۰ و ۲۷۱ درصدی را نشان می‌دهد.

در ادامه، گزارش حسابرس و بازرس قانونی شرکت ارائه و صورت‌های مالی مربوط به دوره مالی منتهی ۲۹/۱۲/۱۴۰۲ مورد تصویب مجمع قرار گرفت.

نوسازی خط تولید

شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی در راستای اجرای طرح‌های توسعه‌ای خود و نوسازی خط تولید به جهت تقاضای زیاد بازار برای محصولات جدید، از جمله کابل‌های نوری مخابراتی، کابل‌های میکرو، کابل‌های FTTX و تولید کلیه سایزهای میکروداکت و… اقدام به خرید ۷ خط تولید کامل ماشین‌آلات نموده که نهایتاً در سه ماهه دوم سال ۱۴۰۳ نصب و راه‌اندازی می‌گردد.

مروری بر بازار فیبر نوری در ایران و جهان

پیش‌بینی می‌شود بازار جهانی فیبر نوری تا سال ۲۰۲۷ به حدود ۱۶.۵ میلیارد دلار خواهد رسید؛ مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در این افزایش خیره‌کننده، ارتقا ارتباطات سیار به سیستم ۵G و شیوع پاندمی کووید ۱۹ بوده که از سال ۲۰۲۰ تقاضای جهانی را برای بهبود پهنای باند اینترنت و به تبع آن پروژه‌های FTTH تحریک کرد.

با وجود ۱۷ کشور همسایه، موقعیت استراتژیک ایران در خاورمیانه، بیانگر اهمیت آن در شاهراه ارتباطی خاورمیانه و کشورهای شرق آسیا در حوزه ICT است.

امروزه با توجه به افزایش فشار تحریم‌های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران، سرمایه‌گذاری برای رشد تولید داخلی فیبر نوری، در راستای افزایش نقش بین‌المللی کشور در ترانزیت پهنای باند، یک نیاز کاملا جدی و ضروری است که تمرکز بر توسعه کمی و کیفی شبکه فیبرنوری در برنامه پنجم توسعه، امکان تحقق این مهم را فراهم می‌نماید. در این میان اجرای پروژه رینگ کشوری، ایران را به عنوان یکی از پیشگام‌ترین کشورهای منطقه در زمینه تولید فیبر نوری تبدیل خواهد کرد.

بر اساس سند چشم‌انداز ۱۴۰۴، در شورای عالی فضای مجازی مصوب شده که تا افق مذکور دسترسی ۲۰ میلیون خانوار ایرانی به FTTH (فیبر نوری تا درب منزل و کسب‌وکارها) فراهم شود. این افزایش تقاضا چشم‌انداز روشنی را برای «بکام»، قلب تولید فیبر نوری کشور، در سال‌های پیش رو ترسیم کرده است.

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

اشتغال‌زایی پایدار، ارزش آفرینی مواد معدنی و تأمین مواد اولیه صنعت فولاد کشور

دانشگاه سئوی ایران

دانشگاه سئوی ایران

مشاوره، آموزش و مدیریت پروژه های سئو در ایران

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

میلاد فرخ پور

میلاد فرخ پور

فعال حوزه انفورماتیک

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

صدیقه طباطبایی

صدیقه طباطبایی

خبرنگار تحلیلی گزارش خبر

مهدی آشتیانی فرد

مهدی آشتیانی فرد

خبرنگار اختصاصی خبرگزاری گزارش خبر

محمد تقی ناصریراد

محمد ناصریراد

فعال رسانه، مستندساز و منتقدِ سینما

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها