مدیر عامل شرکت سنگ آهن بافق

تنها راه برون رفت از شرایط موجود توسعه زنجیره فولاد است

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران تنها راه برون رفت از شرایط موجود صنعت فولاد کشور را توسعه زنجیره ارزش فولاد خواند و گفت: پروژه ساخت کارخانه آهن اسفنجی یکی از مهمترین پروژه های شرکت سنگ آهن مرکزی است که پیام های امیدوارکننده ای برای شهرستان بافق دارد. 

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر تنها راه برون رفت از شرایط موجود توسعه زنجیره فولاد است

به گزارش خبرنگاران گروه صنعت و تجارت گزارش خبر، مجتبی حمیدیان، در نشستی با ، فرماندار شهرستان بافق، رییس نیروی انتظامی شهرستان، جمعی از نمایندگان شورای شهر و مدیران و معاونان شرکت سنگ آهن مرکزی در محل پروژه کارخانه آهن اسفنجی با بیان این مطلب اظهار کرد: شرکت سنگ آهن با وجود قدمتی که در حوزه معدنکاری دارد به دلایل و مسائل مختلف از گردونه رقابت با رقبای جوان خود باز مانده است و متاسفانه با وجود تمامی زحماتی که در سالیان گذشته در شرکت سنگ آهن مرکزی ایران انجام شده این شرکت جایگاهی که باید داشته باشد را ندارد.

حمیدیان تصریح کرد: هم اکنون معدن اصلی منطقه ( چغارت) رو به اتمام است، سایت ها نیاز به اصلاح خطوط دارد و زیرساخت ها هم باید تکمیل شود اما محدودیت منابع وجود دارد.

او به محدودیت منابع آب، گاز و برق در کشور اشاره کرد و گفت: این محدودیت ها تمامی حوزه های صنعتی را درگیر کرده با این حال باید با عزمی راسخ و همتی دسته جمعی اتفاقات متفاوت و مثبتی را رقم زد.

حمیدیان اضافه کرد: از دو سال پیش اصلاح خطوط را در دستور کار خود قرار دادیم و با وجود چالش های جدی که در حوزه جهانی فولاد به وجود آمد مسائل روز شرکت را حل و فصل کردیم. در نهایت به این نتیجه رسیدیم که راه اصلی برون رفت از این شرایط توسعه زنجیره در فعالیت های معدنی است به همین منظور کار ساخت کارخانه آهن اسفنجی در دستور کار قرار گرفت و در این مدت تمامی منابع مالی آن از منابع داخلی و ظرفیت های شرکت تامین شد.

وی با بیان اینکه در یک سال و نیم آینده با مسائل سختی مواجه خواهیم بود گفت: شرکت با کمبود خوراک مواجه است و معادن جدید راه حل جدی برای برون رفت از این بحران است بنابراین با نامه نگاری هایی که انجام شده امیدواریم خوراک آن ها به ما تزریق شود تا تولید شرکت در مرحله ثبات باقی بماند.

حمیدیان اظهار امیدواری کرد که با اهتمام جدی که در شرکت وجود دارد به صورت عملیاتی بتوانیم از تمام ظرفیت ها بهره مند شده و محدودیت خوراک را در سال آینده از سر بگذرانیم.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش به موضوع عرضه در بورس اشاره کرد و گفت: یکی از دلایل جدی عقب ماندگی شرکت سنگ آهن مرکزی از رقبای خود استفاده نکردن از منابع موجود در بورس و عرضه نشدن در آن است.

حمیدیان با اشاره به نگاه مثبت دولت و موافقت با صرف منابع در پروژه های توسعه ای تصریح کرد: با موافقت سهامداران تمامی منابعی که از عرضه در بورس به دست می آید صرف پروژه های توسعه ای خواهد شد.

وی اضافه کرد: اگر این اتفاق در این شرایط محقق نشود شاید هیچ زمان دیگری فرصت ورود این میزان منابع سرمایه گذاری در پروژه های توسعه ای به وجود نیاید.

حمیدیان خاطر نشان کرد: اگر عرضه شرکت سنگ آهن در بورس زودتر محقق شود ما را فرسنگ ها در حوزه منابع مالی و سرمایه گذاری جلو می اندازد و این پتانسیل بزرگ معدنی برای منطقه و کشور به فعلیت می رسد.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران پیشنهاد کرد که جلسه ای پیرامون ورود شرکت به بازار بورس با حضور تمامی ذی نفعان جهت رفع نگرانی ها و تحقق خواسته های کارگران و مسئولان منطقه برگزار شود.

وی در پایان گفت: شرکت سنگ آهن مرکزی ایران می تواند یک پتانسیل بزرگ یا یک ظرفیت بحرانی بزرگ برای منطقه باشد و شرایط و همت تمامی مدیران، مسوولان، دلسوزان و... مشخص می کند که آینده آن چگونه رقم بخورد.

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

مهدی آشتیانی فرد

مهدی آشتیانی فرد

خبرنگار اختصاصی خبرگزاری گزارش خبر

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها