دانشگاهیان از ویژه برنامه های انتخاباتی استقبال داشتند

مسوول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز از برپایی تریبون آزاد، کرسی های آزاد اندیشی، نشست ها و گفت و گوهای سیاسی، ویژه اساتید، کارکنان و دانشجویان در آستانه برگزاری انتخابات و به همت باشگاه پرسشگران جوان خبر داد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر دانشگاهیان از ویژه برنامه های انتخاباتی استقبال داشتند

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، حجت الاسلام والمسلمین دکتر «حمید مقامی» با اشاره به اینکه کرسی های آزاد اندیشی یکی از مطالبات جدی مقام معظم رهبری از نهاد رهبری در دانشگاه‌ها است، گفت: برگزاری تریبون آزاد، کرسی های آزاد اندیشی، نشست ها و گفت و گوهای سیاسی با ایجاد فضای گفت و گو و آزاد اندیشی، باعث ارتقای سیاسی و فرهنگی و رفع ابهامات و شبهات و رسیدن به حقیقت و صحت موضوعات برای دانشجویان می شود که این مهم تحت عنوان باشگاه پرسشگران جوان تعریف شده است.

او با بیان اینکه یکی از رویکردهای مهم در روند تشکل ها، ارتقای بصیرت در مسائل مختلف، به ویژه در حیطه مباحث سیاسی است، افزود: این رویکرد، ساختار تشکل ها را به سوی روش مند و نظام مندشدن هدایت می کند تا بتوان مسیر فکری و بینشی صحیح را ایجاد کرد.

مسوول باشگاه پرسشگران جوان نیز با اشاره به نقش دانشگاهیان در انتخابات گفت: دانشگاهیان به عنوان چشمان بیدار جامعه، با نقش ممتاز و ویژه به لحاظ اجتماعی می توانند باعث انتخاب آگاه، صحیح و دقیق در بین مردم شوند.

دکتر «مرتضی جعفرزاده» با اشاره به پیش بینی یک بسته ویژه انتخابات مجلس در نهاد رهبری ادامه داد: در همین راستا کارگروهی با عنوان ستاد انتخاباتی تشکیل و با توجه به ضرورت ها و ظرفیت های موجود در مجموعۀ دانشگاه و نهاد رهبری، برنامه هایی برای بخش های مختلف اجرا شد.

مدرس گروه معارف دانشگاه با بیان اینکه دانشگاهیان موتور محرک اصلی اندیشه ورزی در جامعه هستند، اضافه کرد: در بخش کارمندی جزوه ای در دو فصل با موضوع ضرورت و اهمیت انتخابات و سوالاتی برای رفع شبهات انتخاباتی طرح و در سامانه کارکنان بارگذاری شد که مورد اقبال کارکنان قرار گرفت و همچنین سلسله نشست های سیاسی ویژه مبلغان و روحانیون برگزار شد.

او باتوجه به نقش مهم اساتید در دانشگاه افزود: سلسله نشست های هم اندیشی با موضوع انتخابات با همکاری مرکز هم اندیشی اساتید در دانشکده های پزشکی، بهداشت و تغذیه، پیراپزشکی، توانبخشی، داروسازی و دندانپزشکی با حضور اساتید برگزار شد که فرم های نظرسنجی، گویای بازخورد مناسبی از این نشست ها بوده است.

جعفرزاده اظهار داشت: در بخش دانشجویی نیز با همکاری فرهنگسراها، در تمامی دانشکده ها سلسله نشست های تریبون آزاد با رویکرد پرسشگری برگزار و دانشجویان آزادانه دیدگاه های خود را مطرح کردند؛ همچنین چهار کرسی آزاد اندیشی با حضور۳۵۰ دانشجو برگزار شد که با توجه به نتایج نظرسنجی ها، مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت.

مسوول باشگاه پرسشگران جوان عنوان کرد: به همین مناسبت سلسله نشست های هم اندیشی فعالان دانشجویی و تشکلی برگزار و در نهایت چندین جلسه در غرفه ای مقابل دانشکده پزشکی، همراه با گفت و گوی آزاد و دو‌طرفه، با حضور کاندیداهای انتخاباتی برپا شد که این ابتکار مورد استقبال دانشجویان و کاندیداها قرار گرفت و همچنین نشریه «گاف»، با محوریت انتخابات در این ایام منتشر و در تمامی مراکز آموزشی توزیع شد.

او با بیان اینکه تلاش می کنیم تا با برنامه ها و ابتکارات جدید فرهنگ آزاداندیشی و گفت و گو را در مجموعۀ علوم پزشکی ایجاد کنیم، گفت: تلاش می شود در بخش تشکل ها با برگزاری برنامه های منظم و منسجم تر، شاهد ارتقا و افزایش اثربخشی نقش تشکل ها باشیم.

::

مطالب مرتبط

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

مهدی آشتیانی فرد

مهدی آشتیانی فرد

خبرنگار اختصاصی خبرگزاری گزارش خبر

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها