گردن گیری ضعف های مدیریتی مدیران تیم زاکانی باگ دارد

«آقای تشکری هاشمی در دوران شما چه تعداد از قطار‌های مترو در زمان مقرر اورهال و نوسازی شدند؟ چرا سرمایه‌گذاری برای تأمین پارکینگ و تعمیرگاه مناسب برای این ناوگان عظیم حمل‌ونقل ریلی درون شهری انجام نشد؟ آمار و ارقام ثبت شده در این شرکت به ما می‌گویند که می‌توانیم به راحتی انگشت اتهام را در فرسودگی ناوگان و عقب‌ماندگی در زمینه اورهال آنها، به سمت شما بلند کنیم.»
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر گردن گیری ضعف های مدیریتی مدیران تیم زاکانی باگ دارد

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، مدیر عامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه در واکنش به صحبت‌های صبح امروز رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و عمران شورای شهر تهران، گفت: یکی از چالش‌های کنونی متروی تهران، فرسودگی ناوگان و کمبود تعداد قطار است که دلیل آن بی‌تدبیری سکان‌داران قبلی حمل‌ونقل در پایتخت است و مشکلاتی که طی سال‌ها بر روی هم تلنبار شده و یک شبه قابل‌حل نیست.

به گزارش ایسنا، در پی انتقاد تشکری هاشمی عضو شورای شهر تهران از سفر ۱۰ روزه مدیر عامل مترو به چین برای خرید اتوبوس و تاکسی، مسعود درستی ضمن عذرخواهی از مسافران بابت نقص فنی قطار در صبح روز گذشته که باعث اختلال در خدمت‌رسانی خط یک متروی تهران شده بود، گفت: صحبت‌های امروز آقای تشکری هاشمی در صحن شورا به عنوان شخصی که در سال‌های نه‌چندان دور مسئولیت تأمین شرایط مناسب و برنامه‌ریزی برای آینده ناوگان حمل‌ونقل ریلی درون شهری تهران را برعهده داشته است، عجیب و دور از انصاف بود. کاش دغدغه‌ای که امروز آقای تشکری هاشمی برای مردم دارند در سال‌هایی که به عنوان معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران، وظیفه خرید و نگهداری از ناوگان مترو را داشتند هم وجود داشت؛ چرا که با این تفکر، امروز قطار‌هایی که نفس‌هایشان به شماره افتاده را تحویل نمی‌گرفتیم.

وی ادامه داد: در دوره قبلی مدیریت شهری که اتفاق خاصی را برای حوزه حمل‌ونقل شاهد نبودیم؛ اما در دوره قبل‌تر که مسئولیت حمل‌ونقل شهر بیش از ۱۰ سال در اختیار شما بود، آیا به بحث تأمین ناوگان متناسب با گسترش خطوط و افتتاح ایستگاه‌های جدید توجه کردید؟ آقای تشکری هاشمی در دوران شما چه تعداد از قطار‌های مترو در زمان مقرر اورهال و نوسازی شدند؟ چرا سرمایه‌گذاری برای تأمین پارکینگ و تعمیرگاه مناسب برای این ناوگان عظیم حمل‌ونقل ریلی درون شهری انجام نشد؟ آمار و ارقام ثبت شده در این شرکت به ما می‌گویند که می‌توانیم به راحتی انگشت اتهام را در فرسودگی ناوگان و عقب‌ماندگی در زمینه اورهال آنها، به سمت شما بلند کنیم.

مسعود درستی ضمن مرور اقدامات انجام شده در زمینه انجام تعمیرات اساسی قطار‌های مترو در دوره‌های مدیریتی گذشته تصریح کرد: در سال‌های ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۶ یعنی در دوره مدیریتی جناب آقای دکتر قالیباف، ۲۴ رام قطار شهری تهران اورهال شده است. از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ (دوره مدیریتی جناب آقای دکتر حناچی) نیز تنها ۲۲ رام قطار اورهال شد و این در حالی است که از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان امسال ۵۲ رام قطار اورهال خواهد شد.

وی با بیان اینکه در دوره مدیریتی آقای تشکری هاشمی از ۸۳ قطاری که نیاز به اورهال داشتند تنها ۲۴ رام قطار اورهال شدند، افزود: یک مثال از اهمیت‌ندادن به اورهال قطار‌ها در آن زمان مربوط به‌قطار ۱۱۸ DC است که در تاریخ ۱۶ آذر ۹۳ به اورهال می‌رود و در ۶ مهر ۹۸ به چرخه خدمات‌رسانی بازمی‌گردد؛ یعنی ۵ سال زمان می‌برد تا تعمیرات این قطار انجام شود! زمانی که شما معاون بودید ناوگان متروی تهران ناوگان تازه‌نفسی بود؛ اما دور از انصاف بود که با عدم آینده‌نگری و انجام نشدن به‌موقع تعمیرات و سرمایه‌گذاری مناسب در بخش‌های مرتبط، کار ناوگان مترو را به اینجا برسانید.

خدمت رسانی متروی تهران در خطوط و ایستگاه‌های جدید با همان تعداد قطار

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه با تأکید بر اینکه خرید ناوگان جدید برای متروی تهران یک پروسه زمان بر است، گفت: متأسفانه تأخیر ۷ساله در نهایی کردن قرارداد ۶۳۰ دستگاه واگن مترو باعث شد تا اکنون شاهد یک عقب‌ماندگی در بحث ناوگان باشیم. آخرین قطار شبکه مترو (تن‌ها دو رام) سال ۱۳۹۹ به این چرخه اضافه شد. در آن سال متروی تهران و حومه ۱۳۶ ایستگاه و ۲۵۸ کیلومتر طول خط داشت؛ اما اکنون ما با همان تعداد قطار که فرسوده‌تر هم شده‌اند توانستیم جریان خدمات‌رسانی به مردم عزیز تهران را در ۱۵۶ ایستگاه و ۲۹۶ کیلومتر خط حفظ کنیم.

وی با بیان اینکه از ابتدای تشکیل شرکت بهره‌برداری مترو تا پایان سال ۱۴۰۰ جمعاً ۶۴۴ میلیارد تومان جهت اورهال ناوگان و تجهیزات ثابت هزینه شده است، افزود: فقط در ۹ ماه ابتدایی سال جاری، ۱۱۲۶ میلیارد تومان قرارداد در این زمینه منعقد شده و ۱۰۳۲ میلیارد تومان هم مناقصه در دست اقدام داریم.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه گفت: از مجموع قرارداد‌های منعقد شده در ۹ماهه سال جاری ۱۶۱۷ قلم کالا به ارزش ۵۲۱ میلیارد تومان وارد انبار‌های شرکت شده است و این شرکت در همین بازه زمانی ۶۰۰ میلیارد تومان در قالب قرارداد‌های منعقد شده به تأمین‌کنندگان داخلی پرداخت کرده است.

علت سفر به چین چه بود؟

وی خاطرنشان کرد: دور از انصاف است که به‌خاطر آشنایی با بدنه شرکت و دسترسی به اطلاعات درون‌سازمانی از هر موضوعی برای تخریب مدیران کنونی استفاده کنید در حالیکه می‌دانید در این دوره مدیریت شهری تلاش برای حفظ و نگهداری مترو به عنوان یک سرمایه ملی بیش از گذشته انجام شده است.

بر اساس گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه، مسعود درستی در پایان در خصوص سفر به چین گفت: هدف اصلی من در این سفر کاری، پیگیری و تسریع در تحقق قرارداد خرید واگن‌های مترو بود و موارد دیگر همچون خرید اتوبوس و بخش‌های دیگر نیز هم راستا با این موارد با حضور متولیان هر حوزه دنبال شده است.

منبع:فرارو

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها